Nawigacja
INFORMACJE URZĘDOWE
  Biuletyn Informacji Publicznej
  INFORMACJE MEN
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  RODO

Aktualności
  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty
  NAUCZANIE ZDALNE

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

BEZPIECZNY INTERNET - KORZYSTAJ MĄDRZE

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na tematy: jak bezpiecznie korzystać z Internetu, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się użytkownicy mediów społecznościowych, czym jest zjawisko cyberprzemocy, niebezpieczeństwo internetowych przyjaźni, gry online, ochrona danych osobowych. Te oraz wiele innych, ważnych zagadnień, poruszono podczas zajęć, jakie zostały przeprowadzone w naszej szkole przez panią sierżant Annę Biziorek z KPP w Łęcznej i pana Mateusza Michalaka z Wirtualnych Powiatów. Dodatkowo podczas spotkania omówione zostały zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencje wynikające z popełnienia czynów zabronionych za pomocą Internetu. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał elementy odblaskowe.

Tekst: Marta Wawrzycka;
foto: Katarzyna Kondracka, Anna Obara.

OLIMPIADA SPORTOWA
W NASZYM ŚWIECIE WYOBRAŹNI

22 maja 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Milejów. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem „W naszym świecie wyobraźni”. Przygotowana została przez panie: Martę Wawrzycką, Katarzynę Kondracką i Annę Obara z pomocą pani dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Wzięły w nim udział następujące placówki:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie,
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce,
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie,
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej,
Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej,
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy
oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie.
Na uroczystości miło nam było gościć: Sekretarza Gminy Milejów – panią Zofię Tchurzewską, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejowie –panią Barbarę Stankiewicz-Truk, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie – panią Dominikę Kornecką,dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie – panią Mariolę Matyjaszczyk i panią Jolantę Pikul – bibliotekarza Filii GBP w Łańcuchowie,panią Bożenę Prokop ze Stowarzyszenia Forum Kobiet Gminy Milejów,Ks. TomaszaKonstanciuka – proboszczaParafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie, przewodniczącą Rady Rodziców – panią Agnieszkę Kondracką,nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i oczywiście dzieci, młodzież i uczestnikówz poszczególnych szkół i placówek.


Przygotowała: Katarzyna Kondracka,
Zdjęcia: Anna Obara, Anna Kudelska

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.
"SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA"

W 2019 roku obchodzimy 30 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka.
Ta wyjątkowa rocznica jest szczególną okazją do uświadomienia naszym uczniom, jakie prawa im przysługują, by świadome swoich praw wiedziały, gdzie w razie potrzeby udać się po pomoc i jak zareagować, gdy czują, że ich prawa są naruszane. Z tego też względu nasza szkoła w kwietniu 2019 r przystąpiła do IV edycji projektu edukacyjnego UNICEF –„Szkoła z Prawami Dziecka” i dołączyła do sieci szkół współpracujących z UNICEF.
Projektem na terenie szkoły koordynują: pani dyrektor Jolanta Wójcik i pani Katarzyna Kondracka.

Więcej o projekcie przeczytasz TUTAJ

Przygotowały: Jolanta Wójcik, Katarzyna Kondracka>

JA TEŻ MAM TALENT 2019

W dniu 8 maja 2019 r. braliśmy udział w X Wojewódzkiej Imprezie Integracyjnej JA TEŻ MAM TALENT w Zespole Szkół w Puchaczowie. biggrinW tym roku odbyła się ona pod hasłem „Zacznij od Bacha”. Celem imprezy była przede wszystkim integracja dzieci niepełnosprawnych z powiatu łęczyńskiego, ukazanie ich mocnych stron oraz rozwijaniu talentów plastycznych i muzycznych. Uczniowie klasy II godnie reprezentowali naszą szkołę prezentując piosenkę „Blues z kapelusza” claporaz układ taneczny do piosenki.music

Tekst: Marta Wawrzycka, Katarzyna Kondracka
Zdjęcia: Marta Wawrzycka

MARZYCIELSKA POCZTA

Już po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariatu brał udział w Ogólnopolskiej Akcji „Marzycielska Poczta”. flower
W okresie przedświątecznym w dniach od 4 do 12 kwietnia 2019r. chętni uczniowie z całej szkoły wykonywali kartki z okazji Świąt Wielkanocnych do chorych dzieci. Wykonane kartki trafiły do Julii, Martynki i Filipa.comfort Wcześniej uczniowie zapoznali się z ich profilami umieszczonymi na stronie akcji. Dzieci wykazały się wrażliwością i dużym zaangażowaniem podczas ozdabiania kartek. Dużo serca włożyły również w redagowanie treści świątecznych życzeń.
Do akcji włączyły się również przedszkolaki z oddziału 3-5 latków, które również z wielkim zaangażowaniem przygotowywały kartki świąteczne.
Z każdym kolejnym dniem przybywało chętnych uczniów do dawania radości i nadziei chorym dzieciom. clap

Przygotowali: Katarzyna Kondracka Aneta Wójcik Janusz Bączek;
Zdjęcia: Katarzyna Kondracka, Monika Rydz-Szewczyk;

EKSPLORATORNIA WIEDZY

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie w roku szkolnym 2018/2019 wzięła udział w konkursie projektowym ogłoszonym prze UMCS w Lublinie „Eksploratornia wiedzy”, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, OŚ PRIORYTETOWA III SZKOLNICTWO WYŻSZE DLA GOSPODARKI I ROZWOJU, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.
Złożony wniosek zyskał akceptację komisji konkursowej UMCS w Lublinie i w związku z powyższym została podpisała umowa z UMCS w Lublinie na udział uczniów naszej szkoły w projekcie„Eksploratornia wiedzy”.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza i Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tej współpracy w dniach od 18 marca do 14 maja 2019 r. na terenie szkoły prowadzone są przez pracowników UMSC zajęcia pozalekcyjne z robotyki dla uczniów klas 1-8 w formie warsztatów z programowania, tworzenia gier, robotyki, matematyki, chemii, zoologii i fizyczno-astronomicznych. clap

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Koordynatorzy projektu: Jolanta Wójcik, Anna Obara;
foto:Anna Obara, Katarzyna Kondracka.

MAJOWE ŚWIĘTA 2019
PRZEDSTAWIENIE "PAN BAŁAGAN"

15 marca w naszej szkole gościliśmy grupę teatralną ze Świdnika "Kto tam?" z przedstawieniem pt. "Pan Bałagan". Widowisko zrealizowane w technice łączącej żywy plan z teatrem masek.
Historia o małej dziewczynce, do której niezbyt czystego pokoju, nieoczekiwanie, wprowadza się tajemnicza czteroosobowa rodzina. Jej członkowie w nowym mieszkaniu, w którym panuje dość duży nieporządek, czują się po prostu „cudownie”. Nieustannie psocą i dokuczają głównej bohaterce. Czy uda się jej ich pozbyć? Główna postać sztuki podejmuje w tym celu liczne próby, które jednak długo nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. W końcu jednak przy pomocy tajemniczego przyjaciela, udaje jej się tego dokonać.
Przedstawienie z zainteresowaniem oglądały dzieci z przedszkola, zerówki oraz uczniowie klas I, II i IV. Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, w trakcie których dzieci brały udział w zabawach skupiających się na wyzwoleniu ekspresji ciała i słowa poznając zasady animacji masek, a także z pomocą aktorów mogli zaprezentować krótkie etiudy sceniczne.

Tekst: Monika Rydz-Szewczyk.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W piątek 22 marca 2019 r. rozpoczęły się nasze rekolekcje wielkopostne w kościele św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży naszej szkoły prowadził ks. Marcin Rola, wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Uczniowie brali udział min. w dramie o postawie człowieka wobec rzeczywistości grzechu. Doświadczali jak można skutecznie walczyć ze złem poprzez konkretne postanowienie oraz systematyczne przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania. Wydarzenie przebiegało w atmosferze radości i wspólnego śpiewania pieśni. Z drugiej strony wzbudziło refleksję nad ludzką słabością, upadkiem i koniecznością szukania pomocy u Chrystusa, który pokonał grzech, śmierć i szatana – Zmartwychwstał.

Tekst i foto: Janusz Bączek

ŚWIĄTECZNE PALMY

Dnia 3 kwietnia 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie zaprosiła wyjątkowych gości - panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łańcuchowie. Panie: Dorota, Maria i Magdalena poprowadziły warsztaty robienia palm wielkanocnych oraz zaprezentowały misternie wykonane wielkanocne rękodzieła, które zachwyciły całą społeczność szkolną i rodziców.
Palmy są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej w Kościele katolickim. Nie sztuką jest gotową palmę kupić – sztuką natomiast jest samodzielnie ją wykonać, wykorzystując naturalne materiały, gałązki bukszpanu, wierzby, bazie, trzcinę, suszone kwiaty czy bibułę.
Wyzwanie podjęli uczniowie klas I-II pod czujnym okiem naszych gości, rodziców i nauczycieli. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – dzieci wykonały piękne, kolorowe i naprawdę wyjątkowe palmy.
Warsztaty odbyły się w ramach realizacji Programu wychowawczo-profilaktycznego oraz Programu edukacji regionalnej – „Łęczna i okolice” realizowanego w klasach I-II. Warsztaty były początkiem współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Łańcuchowie, które formalnie pod koniec 2018 roku reaktywowało swoją działalność.

Dziękujemy p. Dorocie, p. Marii i p. Magdalenie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzicom: p. Jolancie Pikul, p. Wioletcie Tylec, p. Joannie Buda, p. Grażynie Mazur i p. Annie Klepackiej za pomoc, poświęcony czas i zaangażowanie.

Przygotowały: Iwona Szuplewska, Katarzyna Kondracka;
Zdjęcia: Magda Kusyk, Katarzyna Kondracka.

Strona 4 z 20 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?