XLXLXLX

Foto: Magda Kusyk

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

KONKURS SKO 2018

W listopadzie 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności pt. „Konkurs na skarbonkę EKO – Oszczędna świnka”.
Do wykonania skarbonek można było wykorzystać materiały podlegające recyklingowi.

Nagrodzeni zostali:
I miejsce –Wiktoria Górecka, kl. I;
II miejsce – Natalia Zając, kl.I;
Gabriel Jakubowski, kl.IV;

LAUREATOM GRATULUJEMY NAGRÓD I POMYSŁÓW !!!

Opiekun SKO: Iwona Szuplewska.

ŚNIADANIE DAJE MOC

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji ,,Śniadanie daje moc”. Uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami przygotowali kilka propozycji zdrowego śniadania, które jest tak istotne w ich prawidłowym rozwoju. Ponadto dzieci utrwaliły wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w przygotowaniu tej akcji.

Przygotowały: Aneta Wójcik, Katarzyna Kondracka

PRZEDŚWIĄTECZNE PRZEBIERANKI

Samorząd Uczniowski chcąc podkreślić, że mimo iż ciałem jesteśmy jeszcze w szkole, ale w głowach nam już Święta dnia 19 grudnia, czyli na dwa dni przed szkolną Wigilią zaprosił swoich kolegów i koleżanki do przebrania się w stroje świąteczne. Na wszystkich buziach tego dnia gościły szerokie uśmiechy. Oto co z tego wyszło:

Tekst i foto: Magda Kusyk

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

W czwartek, 6 grudnia, klasy IV-VIII wzięły udział w turnieju – „Mikołajki na sportowo” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy w których znaleźli się uczniowie wszystkich klas od IV do VIII. Członkowie samorządu zorganizowali i koordynowali 3 konkurencje sportowe : sztafeta, rzuty do kosza, strzał do bramki. Drugą częścią turnieju była gra w zbijaka. Pozostali uczniowie żywo kibicowali swoim kolegom i koleżankom, a w między czasie mogli skorzystać z dodatkowej atrakcji- gry w ping-ponga. Dziękujemy Pani Dyrektor i innym nauczycielom, który pozwolili nam zorganizować tę atrakcje dnia, a także wszystkim uczniom za wzięcie udziału i zaangażowanie.

Tekst i foto: Magda Kusyk

MIKOŁAJKOWY PREZENT

6 grudnia Mikołaj przynosi grzecznym dzieciom prezenty. W tym roku mikołajkowym prezentem dla uczniów klasy I i II oraz grupy 6 – latków był wyjazd do kina. Uczniowie obejrzeli komedię animowaną „Grinch” – na podstawie świątecznego klasyka – książki „Dr. Seuss”. Historia zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Zabawna, pełna ciepła, historia świąteczna z olbrzymią dawką optymizmu bardzo spodobała się dzieciom. Wszyscy miło i przyjemnie spędziliśmy ten czas i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Marta Wawrzycka

MODA NA ODBLASKI

6 grudnia 2018r. sześcioro uczniów z kl. I-IV reprezentowało naszą szkołę na finale konkursu

„MODA NA ODBLASKI”
:

kl. I – Wiktoria Tylec, Przemysław Buda,
kl. II – Ewa Stamirowska, Filip Czuchryta,
kl. IV – Maja Kondracka, Hubert Stamirowski.
Finał konkursu odbył się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Jego organizatorem był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, współorganizatorami zaś Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Konkurs został objęty patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego.
Uczniów do konkursu przygotowały panie: Marta Wawrzycka, Katarzyna Kondracka i Anna Obara.

Tekst i foto: Katarzyna Kondracka

MAGICZNE ANDRZEJKI

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze maluchy z przedszkola, 6 – latki oraz uczniowie z klasy I i II również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zorganizowaliśmy więc zabawę, by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. W tym dniu gościliśmy wróżki – koleżanki ze szkolnego klubu wolontariatu, które zabrały dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

Marta Wawrzycka

Strona 4 z 18 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>