Nawigacja
INFORMACJE URZĘDOWE
  Biuletyn Informacji Publicznej
  INFORMACJE MEN
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  RODO

Aktualności
  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

DODATKOWA MATEMATYKA W FERIE

W tegoroczne ferie z inicjatywy i na prośbę uczniów klasy VIII już drugi rok z rzędu odbywały się zajęcia dodatkowe z matematyki. Podczas tegorocznej edycji robiliśmy powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. Spotykaliśmy się przez 2 dni przez 3 godziny zegarowe. W warsztatach uczestniczyła z pełnym zaangażowaniem ponad połowa klasy VIII. Inicjatywa chyba się przyjęła, więc nie wykluczone, że za rok także zajęcia się odbędą.
Uczniowie żartują sobie, że sami chętnie za rok, już jako absolwenci podczas zajęć nas odwiedzą.

Tekst: Magda Kusyk

PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI

W roku szkolnym 2018/2019 rusza nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej„Bieg po zdrowie”, skierowany do dzieci z IV klas szkół podstawowych, a więc w wieku 9-10 lat. Program powstał w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. I edycja programu obejmie do 20% szkół podstawowych w Polsce.
Głównym celem programu jest opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Istotnym celem realizowanej edukacji prozdrowotnej jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Koordynatorem projektu jest nauczyciel Janusz Bączek.

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Tekst: Janusz Bączek

DZIEŃ MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

„Matematyka Dzika”

To największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce narodziło się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny e-math.pl)!
Jak piszą autorzy pomysłu:
„Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność,a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.
Dzień Matematyki stworzyliśmy po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki...”
W naszej szkole dzień ten faktycznie przyniósł przyjemność uczniom. Klasy IV-VI i VII-VIII rozwiązywały zadania matematyczne w swojej kategorii wiekowej, i w grupach międzyklasowych, tak aby rywalizacja przebiegała na zasadach fair play.
Okrzyki radości po poprawnym rozwiązaniu zadania na pewno było słychać nawet poza naszą szkołą  Za rok na pewno powtórzymy inicjatywę, bo bardzo się z nią polubiliśmy.

Tekst i foto: Magda Kusyk

DZIEŃ KOBIET 2019

Dzień kobiet! Dzień kobiet!

Niech każdy się dowie,

że dzisiaj święto dziewczynek!

Uśmiechy są dla nich,

zabawa i taniec.

Piosenka z radia popłynie.”

Obchody w naszej szkole zorganizowała męska część Samorządu Szkolnego. Chłopcy bardzo się przyjęli rolą i w ramach obchodów pomyśleli, że zorganizują wybory Miss Naszej Szkoły. W bitwie o ten zaszczytny tytuł, drogą eliminacji klasowych, stanęły:

Julia zając – klasa VIII;
Emilia Kulczycka- klasa VII:
Weronika Stamirowska- klasa VI;
Natalia Manaj – klasa V;
Karolina Barszczyk- klasa IV

Odbyły się następujące konkurencje: -autoprezentacja, -pokaz talentów, -rozpoznawanie przedmiotów z męskiego świata, -i turniej wiedzy o sporcie Dziewczyny, trzeba im to przyznać, były bardzo dzielne i pomimo, że łatwo nie było, dawały radę  Zwyciężczyniami, bo było ich aż dwie, zostały nasze najstarsze dziewczyny: Emilka i Julia. Serdecznie gratulujemy!
Ciekawe która z dziewcząt przejmie tytuł za rok…

Tekst i foto: Magda Kusyk

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego Szkolny Klub Wolontariatu realizował wiele ciekawych zadań. W naszej pracy staraliśmy się pracować dla lokalnego środowiska, ale także realizowaliśmy wiele wspaniałych zadań o zasięgu ogólnopolskim, a nawet pomagaliśmy rodakom za granicą. Oto najważniejsze nasze akcje, które organizowaliśmy albo uczestniczyliśmy w ich przygotowywaniu.


 ,, Pomoc Rodakom na Wschodzie”;
 Opieka na nad grobami żołnierzy z I i II wojny światowej oraz opuszczonymi grobami innych zmarłych;
 „Święty Mikołaj o Tobie nie zapomni”.
 ,,Razem na Święta”;
 „Kartki świąteczne dla seniorów";
 „Współorganizowanie Wigilii Szkolnej”;
 „Zdążyć z Pomocą”;
 ,,Opatrunek na ratunek”;
 „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”;

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu: Aneta Wójcik, Katarzyna Kondracka, Janusz Bączek .


Więcej o działaniach Szkolnego klubu Wolontariatu możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Notatkę przygotowali opiekunowie SKW.
Foto: Aneta Wójcik, Katarzyna Kondracka

PRZYGOTOWANIE DO DEMOKRACJI

W środę 6 lutego 2019 r. lekcja wiedzy o społeczeństwie klasy VIII w naszej szkole przekształciła się w posiedzenie Rady Gminy. W czasie zajęć, przygotowanych przez nauczyciela WoS, pana Wojciecha Zgolińskiego uczniowie przybrali rolę radnych. Tematem obrad tej sesji było przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych poprzez wprowadzenie na terenie gminy zakazu przyjmowania do przedszkoli dzieci, które nie mają aktualnych szczepień. Ciekawy i aktualny temat wywołał gorącą dyskusję, w której uczniowie przedstawiali argumenty za i przeciw przyjmowaniu do przedszkoli dzieci bez szczepień, wyciągali wnioski i w odpowiednim momencie głosowali. Uczeń, który przyjął rolę przewodniczącego Rady, bardzo dobrze kierował całym posiedzeniem, co spotkało się z uznaniem. W rolę wójta zaś wcieliła się jedna z uczennic. Ostatecznie Rada Gminy podjęła decyzję o konieczności kontynuowania obrad na następnej sesji w obecności zaproszonych gości – lekarzy i ekspertów. Posiedzenie obserwowali zaproszeni goście: Wójt Gminy Milejów pan Tomasz Suryś, Dyrektor szkoły pani Jolanta Wójcik, nauczyciele oraz uczniowie klas VI-VII.

Po posiedzeniu głos zabrał pan Wojciech Zgoliński, który był pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia. Wyjaśnił, że poprzez tę lekcję chciał pokazać młodzieży, że podejmowanie różnego rodzaju decyzji przez radnych podczas sesji nie jest rzeczą prostą, a wypowiadanie się na forum bywa bardzo stresujące. Chciał też, na przykładzie działalności przeciwników szczepień zwrócić uwagę na łatwość, z jaką do naszej świadomości trafiają różnego rodzaju półprawdy i kłamstwa propagowane m.in. w mediach.

W dalszej kolejności głos zabrał pan Wójt Tomasz Suryś, który podziękował za zaproszenie i pogratulował inicjatywy. Pochwalił również młodzież za aktywność i zachęcał ją do śledzenia portali informacyjnych. Krótko opowiedział też o swojej codziennej pracy.

Następnie głos zabrała pani Jolanta Wójcik – Dyrektor szkoły, która podziękowała panu Wójtowi za przyjęcie zaproszenia. Słowa podziękowania skierowała również do organizatora przedsięwzięcia pana Wojciecha Zgolińskiego, do uczniów biorących udział w sesji oraz do wszystkich przybyłych nauczycieli i uczniów.


tekst i foto: Katarzyna Kondracka

BEZPIECZNE FERIE

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też 5 lutego dla uczniów naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola i z oddziału przedszkolnego, zorganizowano spotkanie ze st. sierżant Anną Biziorek z KPP w Łęcznej. Głównym celem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariuszka przestrzegała przed zagrożeniami jakie mogą spotkać dzieci w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówiła o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Prosiła o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywał uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Policjantka przypomniał również o bezpieczeństwie w sieci. Na koniec nasz gość życzył wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.


Przygotowała: Marta Wawrzycka;
Foto: Katarzyna Kondracka.

CHOINKA 2019
DZIEŃ SENIORA 2019

Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, pełnym chłodnych dni, to są w nim dwa szczególne dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Babcia - babunia, dziadek – dziadzio…. Ileż miłości, szacunku i ciepła jest w tych słowach. 25 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie zgodnie z tradycją odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przybyło ok. 120 babć i dziadków przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.
W tym roku wróciliśmy do dawnej tradycji naszej szkoły - wystawiania dla babć i dziadków Jasełek Bożonarodzeniowych- co zostało bardzo mile przyjęte. Mieliśmy okazję do wspólnego kolędowania. Piosenek stosownych do uroczystości również nie zabrakło. Wykonywane przez dzieci z przedszkola i klas 0-II porywały do tańca (oczywiście chętnych i odważnych seniorów). Uczniowie klas VI, VII i VIII dostojnie i z niezwykłą elegancją zaprezentowali się w polonezie. W oczach niektórych można było dostrzec łzę wzruszenia. Na koniec nie zabrakło uroczystego odśpiewania „Sto lat" przez wszystkie dzieci, które następnie udały się do swoich babć i dziadków z własnoręcznie wykonanymi laurkami i podarunkami.
Było dużo śmiechu, łez i wzruszeń, a babcie i dziadkowie byli ze swoich wnuków bardzo dumni. Oczywiście były też życzenia od pani dyrektor Jolanty Wójcik i uczniów naszej szkoły dla naszych kochanych dziadków. Spotkanie zainspirowało naszych gości do wymiany wspomnień i refleksji snutych przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Ta piękna, wzruszająca uroczystość tylko w niewielkim stopniu była w stanie oddać miłość, jaką czują wnuczki i wnukowie do swoich dziadków. Przecież w całym roku jest tak wiele wspaniałych chwil, a Dzień Babci i Dziadka tylko raz w roku.
Jak w powiedzeniu – „Tradycji musi stać się zadość”.
Spotkamy się za rok, a więc do zobaczenia!

Tekst: Katarzyna Kondracka,
Iwona Szuplewska

TURNIEJ TAŃCA 2019"BĄDŹMY POSZUKIWACZAMI AUTORYTETU"

W br. szkolnym społeczność naszej szkoły przystąpiła do udziału w Kampanii społecznej„Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”. Kampania została opracowana przez Fundację Wspomagającą Wychowanie “ARCHEZJA” (www.archezja.com) we współpracy z Funduszem Sprawiedliwości, który dofinansował projekt.

“Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”

to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Działania w roku szkolnym 2018/19 roku, są pierwszym krokiem do wzmacniania Autorytetu, a będą rozwijane w przyszłości.
Koordynatorami projektu są nauczyciele: Janusz Bączek i Wojciech Zgoliński.

O PROJEKCIE WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ

Tekst: Janusz Bączek

Strona 4 z 19 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?