Nawigacja
INFORMACJE URZĘDOWE
  Biuletyn Informacji Publicznej
  INFORMACJE MEN
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  RODO

Aktualności
  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

JA TEŻ MAM TALENT 2019

W dniu 8 maja 2019 r. braliśmy udział w X Wojewódzkiej Imprezie Integracyjnej JA TEŻ MAM TALENT w Zespole Szkół w Puchaczowie. biggrinW tym roku odbyła się ona pod hasłem „Zacznij od Bacha”. Celem imprezy była przede wszystkim integracja dzieci niepełnosprawnych z powiatu łęczyńskiego, ukazanie ich mocnych stron oraz rozwijaniu talentów plastycznych i muzycznych. Uczniowie klasy II godnie reprezentowali naszą szkołę prezentując piosenkę „Blues z kapelusza” claporaz układ taneczny do piosenki.music

Tekst: Marta Wawrzycka, Katarzyna Kondracka
Zdjęcia: Marta Wawrzycka

MARZYCIELSKA POCZTA

Już po raz kolejny Szkolny Klub Wolontariatu brał udział w Ogólnopolskiej Akcji „Marzycielska Poczta”. flower
W okresie przedświątecznym w dniach od 4 do 12 kwietnia 2019r. chętni uczniowie z całej szkoły wykonywali kartki z okazji Świąt Wielkanocnych do chorych dzieci. Wykonane kartki trafiły do Julii, Martynki i Filipa.comfort Wcześniej uczniowie zapoznali się z ich profilami umieszczonymi na stronie akcji. Dzieci wykazały się wrażliwością i dużym zaangażowaniem podczas ozdabiania kartek. Dużo serca włożyły również w redagowanie treści świątecznych życzeń.
Do akcji włączyły się również przedszkolaki z oddziału 3-5 latków, które również z wielkim zaangażowaniem przygotowywały kartki świąteczne.
Z każdym kolejnym dniem przybywało chętnych uczniów do dawania radości i nadziei chorym dzieciom. clap

Przygotowali: Katarzyna Kondracka Aneta Wójcik Janusz Bączek;
Zdjęcia: Katarzyna Kondracka, Monika Rydz-Szewczyk;

EKSPLORATORNIA WIEDZY

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie w roku szkolnym 2018/2019 wzięła udział w konkursie projektowym ogłoszonym prze UMCS w Lublinie „Eksploratornia wiedzy”, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, OŚ PRIORYTETOWA III SZKOLNICTWO WYŻSZE DLA GOSPODARKI I ROZWOJU, Działanie 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.
Złożony wniosek zyskał akceptację komisji konkursowej UMCS w Lublinie i w związku z powyższym została podpisała umowa z UMCS w Lublinie na udział uczniów naszej szkoły w projekcie„Eksploratornia wiedzy”.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza i Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tej współpracy w dniach od 18 marca do 14 maja 2019 r. na terenie szkoły prowadzone są przez pracowników UMSC zajęcia pozalekcyjne z robotyki dla uczniów klas 1-8 w formie warsztatów z programowania, tworzenia gier, robotyki, matematyki, chemii, zoologii i fizyczno-astronomicznych. clap

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Koordynatorzy projektu: Jolanta Wójcik, Anna Obara;
foto:Anna Obara, Katarzyna Kondracka.

MAJOWE ŚWIĘTA 2019
PRZEDSTAWIENIE "PAN BAŁAGAN"

15 marca w naszej szkole gościliśmy grupę teatralną ze Świdnika "Kto tam?" z przedstawieniem pt. "Pan Bałagan". Widowisko zrealizowane w technice łączącej żywy plan z teatrem masek.
Historia o małej dziewczynce, do której niezbyt czystego pokoju, nieoczekiwanie, wprowadza się tajemnicza czteroosobowa rodzina. Jej członkowie w nowym mieszkaniu, w którym panuje dość duży nieporządek, czują się po prostu „cudownie”. Nieustannie psocą i dokuczają głównej bohaterce. Czy uda się jej ich pozbyć? Główna postać sztuki podejmuje w tym celu liczne próby, które jednak długo nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. W końcu jednak przy pomocy tajemniczego przyjaciela, udaje jej się tego dokonać.
Przedstawienie z zainteresowaniem oglądały dzieci z przedszkola, zerówki oraz uczniowie klas I, II i IV. Po spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, w trakcie których dzieci brały udział w zabawach skupiających się na wyzwoleniu ekspresji ciała i słowa poznając zasady animacji masek, a także z pomocą aktorów mogli zaprezentować krótkie etiudy sceniczne.

Tekst: Monika Rydz-Szewczyk.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W piątek 22 marca 2019 r. rozpoczęły się nasze rekolekcje wielkopostne w kościele św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży naszej szkoły prowadził ks. Marcin Rola, wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Uczniowie brali udział min. w dramie o postawie człowieka wobec rzeczywistości grzechu. Doświadczali jak można skutecznie walczyć ze złem poprzez konkretne postanowienie oraz systematyczne przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania. Wydarzenie przebiegało w atmosferze radości i wspólnego śpiewania pieśni. Z drugiej strony wzbudziło refleksję nad ludzką słabością, upadkiem i koniecznością szukania pomocy u Chrystusa, który pokonał grzech, śmierć i szatana – Zmartwychwstał.

Tekst i foto: Janusz Bączek

ŚWIĄTECZNE PALMY

Dnia 3 kwietnia 2019 r. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Łańcuchowie zaprosiła wyjątkowych gości - panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łańcuchowie. Panie: Dorota, Maria i Magdalena poprowadziły warsztaty robienia palm wielkanocnych oraz zaprezentowały misternie wykonane wielkanocne rękodzieła, które zachwyciły całą społeczność szkolną i rodziców.
Palmy są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej w Kościele katolickim. Nie sztuką jest gotową palmę kupić – sztuką natomiast jest samodzielnie ją wykonać, wykorzystując naturalne materiały, gałązki bukszpanu, wierzby, bazie, trzcinę, suszone kwiaty czy bibułę.
Wyzwanie podjęli uczniowie klas I-II pod czujnym okiem naszych gości, rodziców i nauczycieli. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania – dzieci wykonały piękne, kolorowe i naprawdę wyjątkowe palmy.
Warsztaty odbyły się w ramach realizacji Programu wychowawczo-profilaktycznego oraz Programu edukacji regionalnej – „Łęczna i okolice” realizowanego w klasach I-II. Warsztaty były początkiem współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Łańcuchowie, które formalnie pod koniec 2018 roku reaktywowało swoją działalność.

Dziękujemy p. Dorocie, p. Marii i p. Magdalenie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzicom: p. Jolancie Pikul, p. Wioletcie Tylec, p. Joannie Buda, p. Grażynie Mazur i p. Annie Klepackiej za pomoc, poświęcony czas i zaangażowanie.

Przygotowały: Iwona Szuplewska, Katarzyna Kondracka;
Zdjęcia: Magda Kusyk, Katarzyna Kondracka.

MY DLA AUTYZMU

ARCHIPELAG SKARBÓW

Jak uniknąć uzależnień? Jak radzić sobie z gniewem i presją rówieśników? Czym jest prawdziwa miłość i gdzie szukać autorytetów? O tym uczy młodzież „Archipelag Skarbów” – nietypowy i nowatorski program profilaktyczny.

W lutym 2019 r. 13 ósmoklasistów naszej szkoły wzięło udział w tym programie.

Archipelag Skarbów jest prowadzony przez 3-4 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów. Przez dwa dni podczas czterogodzinnych warsztatów młodzież zamienia się w poszukiwaczy skarbów: jest nimi głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. [...]

Archipelag Skarbów pokazuje młodzieży, że najważniejsi przewodnicy i autorytety, od których mogą się wiele nauczyć w życiu są wokół nich. Są to rodzice, dziadkowie, wychowawcy, trenerzy.

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Tekst: Iwona Szuplewska

W POSZUKIWANIU DRÓG DO PRZYSZŁOŚCI

Ósmoklasiści dokonują pierwszego ważnego wyboru w ich życiu. Wybierają szkołę, w której będą od września br. kontynuować naukę. Dla wielu może to być decyzja na całe życie – oznaczać bowiem będzie jaki zawód będą wykonywać, zadecydują - kim będą. W podjęciu tej decyzji mogła im pomóc wizyta w Zespole Szkole nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.
29 marca 2019 roku odbył się tam Dzień Zawodowca. Impreza zorganizowana została w ramach projektu „Ciekawsza nauka w Bolivarze - łatwiejszy start zawodowy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
Celem przedsięwzięcia było propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów szkół z terenu Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Milejów. W imprezie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Obary. Dużą atrakcją były zaaranżowane stoiska na których młodzież nie tylko podziwiała prace uczestniczek kursu Carvingu ale także mogła spróbować ciastek i potraw przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie. Fryzjerki zaprezentowały najnowsze fryzury. U elektryków można było spróbować swoich sił przy obwodach elektrycznych a informatycy pokazali jak się składa komputer. Z pracą kasy fiskalnej zapoznały uczestników uczennice technikum ekonomicznego i handlowego.
Była to też okazja do zapoznania się z profesjonalnym wyposażeniem szkolnych pracowni, ofertą firm współpracujących ze szkołą i potencjalnymi pracodawcami.

WRESZCIE WIOSNA W ŁAŃCUCHOWIE

Gdy wiosną słoneczko świeci cieszą się Łańcuchowskie dzieci. I na sali gimnastycznej w kolorowych skarpetkach brykają, Bo je z okazji dnia Zespołu Downa wkładają.

Z okazji rozpoczynającej się kalendarzowej wiosny Samorząd uczniowski naszej szkoły sprawił uczniom miłą niespodziankę. Zorganizowano pokaz mody ekologicznej, mecz piłki siatkowej między nauczycielami i klasą VIII, oraz sztafetę dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Można byłoby się rozpisywać jak wspaniale się bawiliśmy, ale najlepiej odda to galeria do której obejrzenia serdecznie zapraszamy. Życzymy dużo wiosennego śmiechu yes.

Tekst i foto: Magda Kusyk

Strona 3 z 19 < 1 2 3 4 5 6 > >>
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?