Nawigacja
INFORMACJE URZĘDOWE
  Biuletyn Informacji Publicznej
  INFORMACJE MEN
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  RODO

Aktualności
  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty
  NAUCZANIE ZDALNE

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

AGRESJI MÓWIMY NIE!!

Pobyt w szkole trwa kilka godzin dziennie. Nie zawsze są to chwile miłe i przyjemne. Zdarzają się spory i nieporozumienia, które często są przyczyną niewłaściwych zachowań wobec koleżanek i kolegów. Padają wtedy nieprzyjemne słowa, powstają nieprawdziwe oceny a nawet dochodzi do przepychanek. Takie zachowania mogą być przyczyną smutku, bólu, mogą kogoś krzywdzić - a nawet mogą się okazać niebezpieczne dla zdrowia. Często zdarzają się też i poza szkołą. Warto więc się uczyć - jak unikać takich sytuacji, jak rozwiązywać ewentualne konflikty i zatargi. We wtorek, 9 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty "Przeciw agresji". Uczniowie w dwóch grupach rozmawiali o swoich doświadczeniach związanych z agresją, zastanawiali się, czy można było uniknąć niewłaściwych sytuacji oraz - jak to robić w przyszłości, by żyć w zgodzie, bez kłótni i zatargów. Ciekawą formą pracy było także tworzenie plakatów, których treść skierowana była przeciwko agresji.

A MALUCHY POJECHAŁY DO LUBLINA...

Przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj osobiście, a uczniaków klas młodszych obdarował.... wycieczką. Nie przyjechał do nich - może dlatego, że niektórzy głośno już opowiadają o tym że nie wierzą w Mikołaja. Ale to nie znaczy, że się pogniewał. Prezentem dla dzieci była wycieczka na film, a przy okazji zwiedzanie Lublina.

MIKOŁAJ NAS ODWIEDZIŁ!!

Mikołaj nie zapomniał i o naszych najmłodszych dzieciach. W poniedziałek, 7 grudnia przybył do naszej szkoły i sprawił wiele radości przedszkolakom i "zerówkowiczom". Ale wcale nie było tak łatwo dostać prezent!! Trzeba było zdać relację ze swojego sprawowania za cały rok, a także popisać się ładnym wierszykiem lub wesołą piosenką. Na całe szczęście wszystkie dzieci okazały się grzeczne i Mikołaj nikogo nie musiał pozostawiać bez prezentu. Nawet "starszaki" z piątej i szóstej klasy zostały przez Świętego obdrowane słodkimi cukierkami! Wizyta nie trwała zbyt długo - Mikołaj musiał odwiedzić jeszcze wiele innych szkół i przedszkoli, więc na zakończenie wizyty wszyscy "pstryknęli" sobie pamiątkowe zdjęcie i.... Tyle było go widać... Niektórzy słyszeli jeszcze rżenie reniferów i srebrzyste dzwoneczki u sań naszego gościa. Będziemy się starać, żeby w przyszłym roku też nie ominął naszej szkoły!

TURNIEJ TAŃCA W ŁAŃCUCHOWIE

W ostatnią niedzielę listopada w hali sportowej naszej szkoły odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Milejów. Były to zawody o Mistrzostwo Okręgu Lubelskiego i Łódzkiego oraz o Puchar Okręgu Lubelskiego. Organizatorami zawodów były Gmina Milejów, Taneczny Klub Sportowy LIDER z Lublina, Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie oraz Gminny Klub Sportowy w Milejowie. Tancerze konkurowali w kilku kategoriach wiekowych, os 10 - latków aż do tancerzy pełnoletnich, seniorów. Ukoronowaniem zawodów były pokazy taneczne z udziałem reprezentantów Polski. Tańce i konkurencję zgromadziły liczną publiczność, która podziwiała kunszt zawodników i rzęsistymi brawami nagradzała ich popisy.

MIŚ PLUSZOWY - NASZ PRZYJACIEL 2015

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada już po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. MIŚ PLUSZOWY – MÓJ PRZYJACIEL, który był skierowany do dzieci z przedszkola, zerówki oraz klasy I, II i III. Prace można było wykonać dowolną techniką i w dowolnym formacie. Wszystkie dzieci bardzo się postarały dzięki czemu powstało wiele pięknych prac. Po burzliwych obradach jury zdecydowało przyznać nagrody we wszystkich kategoriach klasowych za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia , a także nagrody za udział dla pozostałych dzieci. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców za co szczególnie dziękujemy!
O laureatach: czytaj więcej !


Przygotowała: Monika Rydz-Szewczyk.

KONKURS O ŚW. BARBARZE

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej od pięciu lat jest organizatorem Konkursu Wiedzy o św. Barbarze i Tradycjach Górniczych.Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych Powiatu Łęczyńskiego i gimnazjów lubelskich. Celem konkursu jest: propagowanie wiedzy na temat Świętej Barbary oraz tradycji górniczych.
Konkurs odbywa się pod patronatem:Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego, Proboszcza Parafii św. Barbary w Łęcznej, Starosty Łęczyńskiego oraz Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. Patronat medialny nad konkursem objęli: Gość Niedzielny, Niedziela, Emaus Pismo Rady Duszpasterskiej Parafii św. Barbary w Łęcznej.
W kategorii praca plastyczna udział wzięło dwudziestu trzech uczniów z naszej szkoły z klas I – VI. Konkurencja wśród uczniów z wielu szkół była dość wysoka. Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy szóstej - Aleksandra Świderczuk.
3 grudnia o godz. 11.00, podczas uroczystości Jubileuszu 10-lecia Szkoły Górniczej odbyła się gala wręczenia nagród dla zwycięzców .


Przygotował: Janusz Bączek.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.


Każdy uczeń wie, że na drodze należy być szczególnie ostrożnym. Nie wystarczy znać przepisy ruchu drogowego – ale przede wszystkim je stosować na co dzień. Uważać należy w każdej chwili, kiedy znajdujemy się na drodze, także w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. O tym przypominał konkurs plastyczny przeprowadzony w naszej szkole przez panią Sylwię Tabaczewską - Roczon „Bezpieczna droga do szkoły”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 13 listopada. Ufundowane przez KRUS nagrody otrzymali:

Ewa Stamirowska z oddziału „zerowego”;

Maja Kondracka z kl. I;

Roksana Gajkoś z kl. II;

Joanna Stamirowska z kl. II;

Oliwia Mazur z kl. V.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!! .


MOJE GESTY TWOJE SŁOWA...

W dniu 13 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach komunikacji alternatywnej - „Moje gesty, Twoje słowa i zabawa już gotowa” prowadzonych przez p. Małgorzatę Zarzycką, pedagoga z PPP w Łęcznej.
Uczniowie dowiedzieli się, iż komunikacja alternatywna oznacza wszelkie działania, których celem jest pomoc w porozumiewaniu się osobom niemówiącym lub posługującym się mową w ograniczonym stopniu. Zamiast wypowiadanych słów i zdań mogą one używać znaków graficznych, takich jak piktogramy, obrazki, symbole. Mogą też używać gestów, a także urządzeń opartych na technologii komputerowej. Dzięki temu są w stanie dokonywać wyborów, podejmować decyzje, pytać, opowiadać, wyrażać myśli i uczucia – pokonywać bariery w porozumiewaniu się i stawać się ludźmi niezależnymi. Najważniejszym celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat możliwości i potrzeb osób z poważnymi problemami w porozumiewaniu się.

Przygotowała: Marta Wawrzycka.

LISTOPADOWE ŚWIĘTO

11 listopada to dla nas szczególny dzień. Świętujemy wówczas rocznicę odzyskania niepodległości. Po 123 latach zaborów polski naród wywalczył wolność, Polska wróciła na mapy Europy. Również uczniowie naszej szkoły oddali hołd tym wszystkim, którzy uczestniczyli w walkach o nasze wyzwolenie: żołnierzom napoleońskim, powstańcom, legionistom, członkom organizacji niepodległościowych; a także zwykłym ludziom, którzy swoją codzienną pracą przyczynili się do wyzwolenia Polski. W przygotowanej inscenizacji przypomnieli czasy rozbiorów i walk o wskrzeszenie naszej ojczyzny. Uroczystość wzbogacili "Kornelowcy", którzy wykonali piosenkę legionową "Nie masz nad leguna" oraz Julka Zając, utworem "Ojczyzna" z repertuaru Marka Grechuty, Wykonawców przygotowała pani Iwona Szuplewska. Inscenizację przedstawiła klasa V.

NASZ REPREZENTANT

W pocztku listopada w Estonii odbyły się Mistrzostwa Europy w Sumo. Barwy Polski reprezentował uczeń naszej szkoły - Jan Kura z kl.VI. Jego występ zakończył się powodzeniem - Jasiek zdobył III miejsce i przywiózł z zawodów brązowy medal. Trenerem Jasia jest Aleksander Sztanuchin. Zawodnikowi i trenerowi

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

KONKURS RECYTATORSKI

W październiku 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 19 Jesiennym Konkursie Recytatorskim „Świat jest teatrem” .

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się nasze utalentowane recytatorsko rodzeństwo - Zuzanna i Mateusz Stecowie za których mocno trzymaliśmy kciuki.

Udało się! Zuzia zakwalifikowała się do etapy wojewódzkiego!

Gratulujemy Zuzi i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zuzię do konkursu przygotowywała pani Iwona Szuplewska a Mateusza - pani Magdalena Falkiewicz.

Pamiętajcie - niedługo będzie „Wiosenny konkurs recytatorski” – każdy ma szansę – czas zacząć „szlifowanie języka”. Chrząszcz brzmi w trzcinie………i tak dalej.

Przygotowała: Iwona Szuplewska.

Strona 19 z 20 << < 16 17 18 19 20 >
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?