Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

KONKURS O ŚW. BARBARZE

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej od pięciu lat jest organizatorem Konkursu Wiedzy o św. Barbarze i Tradycjach Górniczych.Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych Powiatu Łęczyńskiego i gimnazjów lubelskich. Celem konkursu jest: propagowanie wiedzy na temat Świętej Barbary oraz tradycji górniczych.
Konkurs odbywa się pod patronatem:Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego, Proboszcza Parafii św. Barbary w Łęcznej, Starosty Łęczyńskiego oraz Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A. Patronat medialny nad konkursem objęli: Gość Niedzielny, Niedziela, Emaus Pismo Rady Duszpasterskiej Parafii św. Barbary w Łęcznej.
W kategorii praca plastyczna udział wzięło dwudziestu trzech uczniów z naszej szkoły z klas I – VI. Konkurencja wśród uczniów z wielu szkół była dość wysoka. Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy szóstej - Aleksandra Świderczuk.
3 grudnia o godz. 11.00, podczas uroczystości Jubileuszu 10-lecia Szkoły Górniczej odbyła się gala wręczenia nagród dla zwycięzców .


Przygotował: Janusz Bączek.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY.


Każdy uczeń wie, że na drodze należy być szczególnie ostrożnym. Nie wystarczy znać przepisy ruchu drogowego – ale przede wszystkim je stosować na co dzień. Uważać należy w każdej chwili, kiedy znajdujemy się na drodze, także w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. O tym przypominał konkurs plastyczny przeprowadzony w naszej szkole przez panią Sylwię Tabaczewską - Roczon „Bezpieczna droga do szkoły”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 13 listopada. Ufundowane przez KRUS nagrody otrzymali:

Ewa Stamirowska z oddziału „zerowego”;

Maja Kondracka z kl. I;

Roksana Gajkoś z kl. II;

Joanna Stamirowska z kl. II;

Oliwia Mazur z kl. V.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!! .


MOJE GESTY TWOJE SŁOWA...

W dniu 13 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach komunikacji alternatywnej - „Moje gesty, Twoje słowa i zabawa już gotowa” prowadzonych przez p. Małgorzatę Zarzycką, pedagoga z PPP w Łęcznej.
Uczniowie dowiedzieli się, iż komunikacja alternatywna oznacza wszelkie działania, których celem jest pomoc w porozumiewaniu się osobom niemówiącym lub posługującym się mową w ograniczonym stopniu. Zamiast wypowiadanych słów i zdań mogą one używać znaków graficznych, takich jak piktogramy, obrazki, symbole. Mogą też używać gestów, a także urządzeń opartych na technologii komputerowej. Dzięki temu są w stanie dokonywać wyborów, podejmować decyzje, pytać, opowiadać, wyrażać myśli i uczucia – pokonywać bariery w porozumiewaniu się i stawać się ludźmi niezależnymi. Najważniejszym celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat możliwości i potrzeb osób z poważnymi problemami w porozumiewaniu się.

Przygotowała: Marta Wawrzycka.

LISTOPADOWE ŚWIĘTO

11 listopada to dla nas szczególny dzień. Świętujemy wówczas rocznicę odzyskania niepodległości. Po 123 latach zaborów polski naród wywalczył wolność, Polska wróciła na mapy Europy. Również uczniowie naszej szkoły oddali hołd tym wszystkim, którzy uczestniczyli w walkach o nasze wyzwolenie: żołnierzom napoleońskim, powstańcom, legionistom, członkom organizacji niepodległościowych; a także zwykłym ludziom, którzy swoją codzienną pracą przyczynili się do wyzwolenia Polski. W przygotowanej inscenizacji przypomnieli czasy rozbiorów i walk o wskrzeszenie naszej ojczyzny. Uroczystość wzbogacili "Kornelowcy", którzy wykonali piosenkę legionową "Nie masz nad leguna" oraz Julka Zając, utworem "Ojczyzna" z repertuaru Marka Grechuty, Wykonawców przygotowała pani Iwona Szuplewska. Inscenizację przedstawiła klasa V.

NASZ REPREZENTANT

W pocztku listopada w Estonii odbyły się Mistrzostwa Europy w Sumo. Barwy Polski reprezentował uczeń naszej szkoły - Jan Kura z kl.VI. Jego występ zakończył się powodzeniem - Jasiek zdobył III miejsce i przywiózł z zawodów brązowy medal. Trenerem Jasia jest Aleksander Sztanuchin. Zawodnikowi i trenerowi

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

KONKURS RECYTATORSKI

W październiku 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 19 Jesiennym Konkursie Recytatorskim „Świat jest teatrem” .

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się nasze utalentowane recytatorsko rodzeństwo - Zuzanna i Mateusz Stecowie za których mocno trzymaliśmy kciuki.

Udało się! Zuzia zakwalifikowała się do etapy wojewódzkiego!

Gratulujemy Zuzi i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zuzię do konkursu przygotowywała pani Iwona Szuplewska a Mateusza - pani Magdalena Falkiewicz.

Pamiętajcie - niedługo będzie „Wiosenny konkurs recytatorski” – każdy ma szansę – czas zacząć „szlifowanie języka”. Chrząszcz brzmi w trzcinie………i tak dalej.

Przygotowała: Iwona Szuplewska.

IV GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W sobotę, 7 listopada W Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie odbył się IV Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Impreza ta cieszy się wielkim powodzeniem i zainteresowaniem, gromadzi wielu wykonawców i jeszcze więcej widzów. Przedstawiane utwory i inscenizacje nawiązują do wspaniałych i bohaterskich wydarzeń naszej historii. Jest w nich szacunek i hołd dla tych, którzy narażając życie walczyli o wolność naszej ojczyzny. Jest także miejsce na odrobinę humoru i wesołego nastroju – co swoim występem pokazali nasi „Kornelowcy”. Występ zespołu z Łańcuchowa rozbawił publiczność i pozostawił wspaniałe wrażenia. Bardzo się też podobała emocjonalnie i profesjonalnie wykonana przez Julkę Zając pieśń „Ojczyzna” z repertuaru Marka Grechuty. Naszych artystów przygotowała do występu pani Iwona Szuplewska. Organizatorem Przeglądu były Forum Kobiet Gminy oraz Milejów Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie.

Przygotowali: Iwona Szuplewska, Wojciech Zgoliński.

FOTO: GOK Milejów.

XIV POWIATOWA OLIMPIADA INTEGRACYJNA

W dniu 6 listopada 2015 r. uczniowie z klas drugiej i trzeciej naszej szkoły pod opieką pani Marty Wawrzyckiej i pani Katarzyny Kondrackiej wzięli udział w XIV Powiatowej Olimpiadzie Integracyjnej pod hasłem „JA, TY - MY” w Zespole Szkół nr 2 w Łęcznej. Te dwie klasy połączyły swoje siły i wystąpiły jako jedna drużyna.

W tym roku w Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z sześciu placówek oświatowych powiatu Łęczyńskiego, a mianowicie:
• Ośrodek Rewalidacyjno -Wychowawczy w Łęcznej;
• Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bystrzycy;
• Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej;
• Gimnazjum w Puchaczowie;
• Gimnazjum nr 2 w Łęcznej;
• Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie;
Nasza reprezentacja zajeła III miejsce!!!!

GRATULUJEMY!!!


ŚNIADANIE DAJE MOC 2015

Nasza szkoła 6 listopada 2015r. po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc ". Uczniowie o godzinie 900 zjedli wspólnie z nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami zdrowe śniadanie. Kanapki ze świeżego pieczywa posmarowanego serem, jogurt, warzywa i owoce - to najlepszy start na rozpoczęcie nowego dnia.
,,Śniadanie Daje Moc” jest programem, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywania i roli śniadania w prawidłowym i zdrowym odżywianiu się. Akcja ta miała na celu uświadomienie dzieciom, że śniadanie jest posiłkiem, który dostarcza nam energię na cały dzień. Dzięki śniadaniu możemy się lepiej skoncentrować i mamy ochotę na zabawę i naukę.

Koordynator akcji – Aneta Wójcik.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015

Uroczystości z okazji święta pracowników oświaty przygotowała pani Iwona Szuplewska. Sympatyczne scenki "z życia szkoły" oraz "szkolnej mody" - pokaz stroju szkolnego właściwego i mniej stosownego na zajęcia lekcyjne przygotowali uczniowie z klas piątej i szóstej. Było zabawnie przy dźwiękach rockowej muzyki. Wesołymi, miłymi skeczami wyrazili oni w imieniu wszystkich uczniów i przedszkolaków swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud, zaangażowanie i fachowość.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

NARESZCIE !!! Już nie jesteśmy przedszkolakami - tylko UCZNIAMI!! Uczniami Szkoły Podstawowej w Łańcuchowie !!! Tak zapewne pomyślał każdy pierwszoklasista w dniu 14 października. Spowodowało to uroczyste ślubowanie, które złożyli, oraz pasowanie na ucznia przez panią dyrektor Jolantę Wójcik. Radość naszych nowych koleżanek i kolegów podzielali rodzice oraz ich wychowawczyni - pani Iwona Szuplewska, która całymi tygodniami przygotowywała ich do tego pierwszego ważnego dnia.

Strona 17 z 18 << < 14 15 16 17 18 >
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?