Nawigacja
INFORMACJE URZĘDOWE
  Biuletyn Informacji Publicznej
  INFORMACJE MEN
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  RODO

Aktualności
  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

OLIMPIADA INTEGRACYJNA W ŁĘCZNEJ

Dnia 8 czerwca 2016 r. część uczniów z klas drugiej i trzeciej oraz jedna uczennica z klasy szóstej uczestniczyli w X DNIU INTEGRACJI 2016 pod hasłem MOJA MAŁA OJCZYZNA w Zespole Szkół Nr 2 w Łęcznej. Celem imprezy była promocja piękna Łęcznej oraz jej okolic, a także odkrywanie i rozwijanie talentów dzieci i młodzieży, prezentowanie twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnością oraz promowanie idei wolontariatu. Podczas imprezy spotkali się uczniowie, nauczyciele i rodzice 10 placówek naszego województwa: Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łęcznej, Gimnazjum Nr 11 w Lublinie, Gimnazjum Nr 3 w Świdniku, Gimnazjum Nr 2 w Łęcznej, Zespół Szkół Publicznych w Sosnowicy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie, Zespół Szkół w Puchaczowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy oraz Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej. W ramach Dnia Integracji ogłoszone zostały konkursy plastyczny i literacki, odbywały się przeglądy piosenki i tańca oraz małych form teatralnych.

Tekst i foto: Katarzyna Kondracka

DZIEŃ DZIECKA 2016

1 czerwca 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunów: p. Anety Wójcik i p. Katarzyny Kondrackiej zorganizował loterię fantową. O większość fantów zadbali sami uczniowie i rodzice, za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY. Dzieci miały możliwość wylosowania m.in. maskotek, książek, gier, pamiętników, kolczyków zrobionych na szydełku, świeczników, notesów, długopisów itp. Tego dnia dla uczniów zorganizowany został także grill z kiełbaskami. Nie zabrakło również gier i zabaw na świeżym powietrzu. Niespodzianką, o którą zadbali mama i wujek jednego z uczniów – p. Anna Czuchryta i p. Piotr Grela, była przejażdżka na klaczy o imieniu Olka.
Po atrakcjach zorganizowanych na terenie szkoły uczniowie klas I-IV pojechali do Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie, gdzie bezpłatnie mogli obejrzeć film „Dobry dinozaur”, zaś uczniowie klas V i VI wyruszyli na wycieczkę rowerową, której miejscem docelowym był park linowy w Ciechankach Łańcuchowskich. Tego dnia wszystkim dopisywał dobry humor, a uśmiech nie schodził z twarzy, więc obchody Dnia Dziecka można uznać za udane.

Przygotowała: Katarzyna Kondracka

DZIEŃ MAMY I TATY

Z pośród wszystkich szkolnych świąt i uroczystości ten dzień jest dla nas najważniejszy. DZIEŃ MAMUSI I TATUSIA. Zawsze staramy się wtedy szczególnie pokazać im naszą miłość i wdzięczność za wszystko, co dla nas robią. Dlatego długo i starannie przygotowujemy się do tego właśnie dnia. Ćwiczymy tańce, układamy scenki, uczymy się wierszy i piosenek (także po angielsku!), przygotowujemy prezenty. Wszystko pod okiem naszych wychowawców i nauczycieli. Potem pozostaje tylko wydrukować i wręczyć zaproszenia – i kiedy przychodzi wreszcie ten długo oczekiwany dzień wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Witamy wtedy naszych wspaniałych rodziców w skromnych progach naszej szkoły i prezentujemy im wszystko to – nad czym tak długo pracowaliśmy. Te chwile na długo pozostają nam we wspomnieniach!!
Uroczystość przygotowała pani Iwona Szuplewska we współpracy ze wszystkimi nauczycielami.

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Dnia 24. O5. 2016 roku wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Sandomierza. Podziwialiśmy miasto usytuowane na lessowych wzgórzach nasyconych roślinnością. Urzekały wiekowe budowle i strzeliste wieże kościołów. Zwiedziliśmy Rynek, Katedrę, Kościół św. Jakuba, Zbrojownie Rycerską. Kolejnym punktem programu było wejście na Bramę Opatowską. Z tej gotyckiej bramy, z platformy widokowej roztacza się piękna panorama miasta i okolicy. Następnie przeszliśmy egzotycznym Wąwozem Królowej Jadwigi, by wreszcie dotrzeć się do Podziemnej Trasy Turystycznej, która stanowi system XIV i XV wiecznych piwnic. W nich sandomierscy kupcy składowali towary. Z lochami związane są niesamowite legendy. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, odpoczywaliśmy na Starym Rynku, wpatrując się w renesansowe kamienice. Żałowaliśmy tylko, że nie spotkaliśmy ojca Mateusza, detektywa w sutannie.

Przygotowała: MARTA WAWRZYCKA
FOTO: KATARZYNA KONDRACKA
POZNAJEMY INSTRUMENTY MUZYCZNE

Na kolejnym koncercie muzycznym mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi instrumentami muzycznymi, ich historią i brzmieniem. Były wśród nich instrumenty znane nam takie jak akordeon czy gitara ale i mniej znane, jak bałałajka, buzuki, okaryna, banjo, czy też niezwykle ciekawa fletnia pana, instrument znany już w starożytności, a teraz chętnie wykorzystywany w dalekich Andach. Artysta opowiadał interesujące historie o pochodzeniu instrumentów i tradycjach, jakie są z nimi związane. Prezentował także jak one grają wykonując wiele wesołych melodie i interesujących utworów.

POTRZEBUJEMY SIEBIE NAWZAJEM

11 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Potrzebujemy siebie nawzajem”, przygotowany przez panie Martę Wawrzycką, Annę Obarę i Katarzynę Kondracką z pomocą innych nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców. Wzięły w nim udział następujące placówki: Gimnazjum z Zespołu Szkół w Puchaczowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Milejowie z siedzibą w Antoniowie. Wśród gości nie zabrakło przedstawiciela Urzędu Gminy Milejów-na uroczystość przybyła pani sekretarz Zofia Tchurzewska. Gościliśmy również panią Anetę Zabłocką - dyrektora Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Łęcznej. Liczną grupę wśród gości stanowili również nauczyciele, terapeuci, opiekunowie i rodzice.

Przygotowała: Katarzyna Kondracka

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 2016

Dnia 29 kwietnia 2016 roku społeczność naszej Szkoły wzięła udział w apelu poświęconym 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klas III, V i VI przygotowali lekcję historii.
Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie Hymnu Narodowego, po którym odbyła się część artystyczna, czyli lekcja historii.

Przygotowała: SYLWIA TABACZEWSKA.
II GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA
28 kwietnia nasza szkoła gościła sportowców wszystkich szkół podstawowych gminy Milejów.
VII WOJEWÓDZKA IMPREZA INTEGRACYJNA „JA TEŻ MAM TALENT”

27 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy drugiej, dwie uczennice z klasy trzeciej i jedna z uczennic klasy szóstej brali udział w VII Wojewódzkiej Imprezie Integracyjnej „Ja też mam talent” w Zespole Szkół w Puchaczowie. Celem uroczystości jest integracja dzieci z niepełnosprawnością z ich rówieśnikami oraz ukazanie ich talentów i umiejętności.

Tekst i foto: KATARZYNA KONDRACKA
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.
Chcąc przybliżyć tę problematykę również naszym uczniom, w kwietniu zorganizowane zostały na terenie szkoły warsztaty na temat autyzmu.

Tekst i foto: KATARZYNA KONDRACKA
RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY

W ramach kampanii"Razem przeciwko przemocy" w marcu i kwietniu b.r. w naszej szkole prowadzone były warsztaty edukacyjne na temat zjawiska przemocy w rodzinie skierowane do dzieci i rodziców. Odbyły się one 22 kwietnia i zostały przygotowane i przeprowadzone przez panie z łęczyńskiego PCPR. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I-III oraz IV - VI, w drugiej grupie. Warsztaty miały na celu rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających przeciwdziałaniu przemocy fizycznej i psychicznej, przeciwdziałaniu uzależnieniom i patologiom społecznym, a także promowaniu właściwych postaw.


Przygotowała: MARTA WAWRZYCKA

Foto: MAGDA FALKIEWICZ

Strona 17 z 20 << < 14 15 16 17 18 19 20 >
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?