Nawigacja
INFORMACJE URZĘDOWE
  Biuletyn Informacji Publicznej
  INFORMACJE MEN
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  RODO

Aktualności
  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

NARODOWE CZYTANIE 2019

Na ulicy Miodowej co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej (...).
Tymi słowami rozpoczyna się Katarynka Bolesława Prusa, którą wybraliśmy do przeczytania w ramach udziału w 8 Ogólnopolskim Narodowym Czytaniu ośmiu nowel obrazujących sto lat dziejów Polski. Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Narodowe Czytanie to społeczna kampania promująca czytelnictwo. Organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.
Nie mogło zabraknąć w tej akcji Naszej Szkoły. Swój udział podkreślimy, organizując wspólnie z filią Biblioteki Publicznej w Milejowie czytanie noweli Bolesława Prusa. Lektorami byli nie tylko uczniowie szkoły, ale też Rodzice, Nauczyciele. Zorganizowane spotkanie zostało ciepło przyjęte przez społeczność szkolną.
Uczniowie obiecali, że na pewno sięgną po kolejne lektury z ogłoszonej listy.clap
Uroczystość przygotowały pani Elżbieta Rymczuk, nauczycielaka języka polskiego w naszej szkole oraz pani Jolanta Pikul z łańcuchowskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej.

Tekst: Elżbieta Rymczuk

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019-2020

Niezaprzeczalnie oczywistym faktem jest to, że ostatni dzień nauki szkolnej jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez uczniów w ciągu roku. Kiedy wreszcie nadejdzie, kiedy uczniowie odbiorą „cenzurki” ich radość nie ma końca. Długo oczekiwane wakacje wreszcie nadeszły !!! Ale po paru tygodniach, kiedy zbliża się koniec sierpnia jakoś tak czegoś coraz bardziej brakuje. Coraz częściej dopada nas zaduma, a nawet nuda.. Pojawiają się pytania – ciekawe, co tam nowego w szkole? Jakie podręczniki będziemy mieli w tym roku? Nawet klasówki i odpytywanie wydają się mniej straszne… Wreszcie nadchodzi ten dzień, kiedy to wypoczęci i uśmiechnięci wracamy do tej szkoły…
Tak było i w tym roku. Szczęśliwym trafem, wynikającym z kalendarza, los podarował nam w promocji jeszcze jeden dzień wakacji. Ale drugiego września wszyscy się stawiliśmy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020. Po mszy świętej, odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Apel otworzyła pani dyrektor, Jolanta Wójcik. Omówiła najważniejsze nowości i zmiany, jakie zostały wprowadzone w nowym roku szkolnym. Powitała wszystkich zebranych i przedstawiła nowe nauczycielki, które w tym roku będą z nami pracowały, panią Elżbietę Rymczuk, która będzie w tym roku uczyła języka polskiego oraz panią Emilię Kostrobało, wychowawczynię pierwszej klasy. Na zakończenie swojego przemówienia pani dyrektor złożyła wszystkim – uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom życzenia wspaniałych efektów, samych piątek i szóstek, zadowolenia i dużo, dużo zdrowia. Następnie uczniowie naszej szkoły przestawili krótką inscenizację na rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość przygotowała pani Magda Kusyk.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy pierwszą klasę VIII. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, w którym klasie ósmej towarzyszyli koledzy z klas VI i VII. Uczniowie klasy VIII przekazali po trzech latach opiekę nad pocztem sztandarowym. Chorążymi pocztu byli: Kacper Karman i Michał Kowalski, asystą zaś: Natalia Stamirowska i Julia Zając oraz Alicja Mazur i Agata Kędra. Skład nowego pocztu to: Paweł Szurek, Emilia Kulczycka i Weronika Stamirowska – I skład oraz Kacper Mazur, Karolina Karman i Joanna Dudek – II skład. Pani Dyrektor wręczyła uczniom klasy VIII świadectwa ukończenia szkoły, następnie zaś nagrody za uzyskanie świadectw z paskiem oraz za inne osiągnięcia. Rodzice uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu otrzymali listy gratulacyjne. Po części oficjalnej uczniowie klasy VIII wystąpili w krótkiej, pożegnalnej części artystycznej. Koledzy z klasy siódmej zaś, pod kierunkiem pana Grzegorza Słobody, przygotowali niespodziankę – pamiątkowy upominek dla klasy ósmej. Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów z wychowawcami. Szczególnie wzruszająco żegnała się klasa ósma, która po wakacjach rozpocznie nowy etap swojego życia. Dziękujemy Wam za te wszystkie lata.

Tekst: Magdalena Falkiewicz;
Foto: Magda Kusyk

SZKOŁA MISTRZÓW. NAGRODA CZYTELNIKÓW

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w głosowaniu w ramach Nagrody Czytelników, która jest częścią 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu.
Do szkolnej biblioteki przekazane zostały książki nominowane do tegorocznej edycji Nagrody. Po ich przeczytaniu uczniowie wezmą udział w głosowaniu, które będzie miało wpływ na to, która autorka lub który autor otrzyma statuetkę Koziołka Matołka.
Projekt Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego prowadzony jest przez Miejską Bibliotekę im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej o nagrodzie dowiesz się

TUTAJ

O promocji czytelnictwa przeczytasz

TUTAJ

Przygotowała: Magda Falkiewicz

WYCIECZKA STARSZYCH KLAS

Wycieczka starszych klas do Krakowa i Zakopanego,
15-17 maja 2019.

15 maja spod naszej szkoły wyruszył autobus z 50-tką wycieczkowiczów. W skład grupy wchodziła klasa VIII, kilka osób z klasy VII, klasa VI, klasa V oraz cztery dziewczynki z klasy IV. Natomiast opiekunami byli pan Michał Guz, pani Magdalena Falkiewicz, pani Anna Obara, pan Janusz Bączek oraz pan Grzegorz Słoboda.

Więcej o wycieczce możesz się dowiedzieć po kliknięciu
CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Tekst: Natalia Stamirowska - absolwentka;
foto: Magda Falkiewicz.

WIECZOREK POŻEGNALNY KLASY VIII

14 czerwca odbyła się nasza impreza pożegnalna. Zostali na nią zaproszeni: Pani Dyrektor, nauczyciele, nasi rodzice oraz pracownicy obsługi i administracji. We wspólnej zabawie towarzyszyły nam również klasy VI i VII. Przygotowaliśmy oprawę, a rodzice poczęstunek.
Po przybyciu wszystkich na umówioną godzinę, udaliśmy się do sali numer 17, aby obejrzeć przygotowany przez Natalię film ze składanką naszych zdjęć oraz kilku filmików z naszym udziałem. Film był bardzo śmieszny, ale także wzruszający, wszystkim bardzo się podobał.
Następnie udaliśmy się do „sali kolumnowej”, gdzie czekały na nas porozstawiane na stole smakołyki. Mieliśmy też czas na krótkie rozmowy.
Następnym punktem imprezy była fotobudka przygotowana przez uczniów i panią Magdę Kusyk. Wszyscy porobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z naszymi przyjaciółmi.
Po tej atrakcji udaliśmy się na dół, aby zjeść „coś konkretnego”, czyli pizzę. Niektórzy z nas zostali przy stole i rozmawiali, reszta bawiła się na sali gimnastycznej lub wygrzewała przy ognisku. Rozstaliśmy się około godziny 23.00 i zmęczeni wróciliśmy do domu.
Impreza pozostanie w naszych sercach na długie lata. Była to jedna z ostatnich chwil w naszej szkole i spędziliśmy ją naprawdę wyjątkowo. Mogliśmy ostatni raz pobawić się w tym składzie na szkolnej imprezie. Będzie nam brakowało koleżanek i kolegów, ale także samego budynku szkoły, w której przeżywaliśmy pierwsze wzloty i upadki. Będzie nam brakowało także Pani Dyrektor, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły. Cieszymy się, że towarzyszyli nam oni przez ostatnie lata.

Przygotowała Julia Zając,
absolwentka.

ŚWIĘTO NASZYCH MAM

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców.
My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 28 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Bogatą część artystyczną otworzyło przedstawienie przygotowane przez uczniów klas II i V. Następnie rodzice wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności taneczne. Uczniowie z klas starszych recytowali wiersze oraz przedstawiali śmieszne scenki. Po występach dzieci wręczyły rodzicom drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej, ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci oraz rodzicówflower.

Tekst: Marta Wawrzycka

BEZPIECZNY INTERNET - KORZYSTAJ MĄDRZE

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na tematy: jak bezpiecznie korzystać z Internetu, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się użytkownicy mediów społecznościowych, czym jest zjawisko cyberprzemocy, niebezpieczeństwo internetowych przyjaźni, gry online, ochrona danych osobowych. Te oraz wiele innych, ważnych zagadnień, poruszono podczas zajęć, jakie zostały przeprowadzone w naszej szkole przez panią sierżant Annę Biziorek z KPP w Łęcznej i pana Mateusza Michalaka z Wirtualnych Powiatów. Dodatkowo podczas spotkania omówione zostały zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencje wynikające z popełnienia czynów zabronionych za pomocą Internetu. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał elementy odblaskowe.

Tekst: Marta Wawrzycka;
foto: Katarzyna Kondracka, Anna Obara.

OLIMPIADA SPORTOWA
W NASZYM ŚWIECIE WYOBRAŹNI

22 maja 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością. Patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Milejów. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem „W naszym świecie wyobraźni”. Przygotowana została przez panie: Martę Wawrzycką, Katarzynę Kondracką i Annę Obara z pomocą pani dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Wzięły w nim udział następujące placówki:
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie,
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce,
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Puchaczowie,
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej,
Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej,
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy
oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie.
Na uroczystości miło nam było gościć: Sekretarza Gminy Milejów – panią Zofię Tchurzewską, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejowie –panią Barbarę Stankiewicz-Truk, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie – panią Dominikę Kornecką,dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie – panią Mariolę Matyjaszczyk i panią Jolantę Pikul – bibliotekarza Filii GBP w Łańcuchowie,panią Bożenę Prokop ze Stowarzyszenia Forum Kobiet Gminy Milejów,Ks. TomaszaKonstanciuka – proboszczaParafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie, przewodniczącą Rady Rodziców – panią Agnieszkę Kondracką,nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów i oczywiście dzieci, młodzież i uczestnikówz poszczególnych szkół i placówek.


Przygotowała: Katarzyna Kondracka,
Zdjęcia: Anna Obara, Anna Kudelska

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.
"SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA"

W 2019 roku obchodzimy 30 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka.
Ta wyjątkowa rocznica jest szczególną okazją do uświadomienia naszym uczniom, jakie prawa im przysługują, by świadome swoich praw wiedziały, gdzie w razie potrzeby udać się po pomoc i jak zareagować, gdy czują, że ich prawa są naruszane. Z tego też względu nasza szkoła w kwietniu 2019 r przystąpiła do IV edycji projektu edukacyjnego UNICEF –„Szkoła z Prawami Dziecka” i dołączyła do sieci szkół współpracujących z UNICEF.
Projektem na terenie szkoły koordynują: pani dyrektor Jolanta Wójcik i pani Katarzyna Kondracka.

Więcej o projekcie przeczytasz TUTAJ

Przygotowały: Jolanta Wójcik, Katarzyna Kondracka>

Strona 2 z 19 < 1 2 3 4 5 > >>
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?