Nawigacja
INFORMACJE URZĘDOWE
  Biuletyn Informacji Publicznej
  INFORMACJE MEN
  CYBERBEZPIECZEŃSTWO
  RODO

Aktualności
  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!
  Galeria

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty
  NAUCZANIE ZDALNE

Szkolna Społeczność
  Rodzice
  Prawa dziecka

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Innowacje
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ

5 maja - Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W maju każdego roku nasza szkoła organizowała Powiatowy Dzień Godności, na który zapraszaliśmy gości, nauczycieli, terapeutów, rodziców, opiekunów dzieci, młodzież i uczestników z zaprzyjaźnionych szkół i placówek z terenu gminy i powiatu.yes
Występy przygotowywane przez poszczególne szkoły i placówki dostarczały nam wszystkim wielu radości i wzruszeń.lol
W tym roku niestety nie możemy zorganizować tej, jakże ważnej dla naszej społeczności szkolnej, uroczystości. Chcemy jednak przypomnieć, jaka idea przyświeca temu dniu i zachęcić do jego świętowania. Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja, zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku jako dzień godności osób z niepełnosprawnością. W Polsce tego dnia obchodzony jest także Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. clap

Przygotowały: Marta Wawrzycka,
Katarzyna Kondracka
Anna Obara

Więcej przeczytasz jak klikniesz Czytaj więcej poniżej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma uświadamiać nam wszystkim, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. flower
Z tej okazji uczniowie klasy III wykonali plakaty zachęcające do dbania o nasze środowisko. Segregacja śmieci, sadzenie drzew i roślin, używanie przyjaznych środowisku toreb wielokrotnego użytku, oszczędzanie energii i wody – to tylko tylko niektóre propozycje dbania o naszą Ziemię.
Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie i wykonanie plakatów.clap

Tekst, foto: Marta Wawrzycka,
Katarzyna Kondracka

ZAPRASZAMY DO GALERII

JASEŁKA 2019

Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, na który wszyscy czekamy przez cały rok. W ostatnim tygodniu nauki przed świętami czuć na szkolnych korytarzach zapach choinki, sianka, pierników, powstają piękne świąteczne dekoracje.
20 grudnia 2019 r. przy świątecznym stole spotkała się cała szkolna społeczność – uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły – zarówno obecni, jak i emerytowani oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Jolanta Wójcik witając wszystkich, którzy pragnęli być z nami w tym wyjątkowym dniu oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
Na naszej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć: Sekretarza Gminy Milejów – panią Zofię Tchurzewską, Skarbnika Gminy Milejów - panią Jolantę Matejankę, Przewodniczącego Rady Gminy Milejów – pana Andrzeja Wirskiego, Przewodniczącą Komisji Oświaty - panią Ewę Sawic, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Milejowie – panią Barbarę Stankiewicz-Truk, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie – panią Mariolę Matyjaszczyk i oczywiście Ks. Tomasza Konstanciuka – proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie.
Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją wystawili jasełka bożonarodzeniowe pt: „Ten szczególny dzień się budzi”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Aktorzy przypomnieli wszystkim scenę, kiedy do Maryi przychodzi Archanioł Gabriel, by zwiastować jej, że zostanie matką Zbawiciela, przedstawili tułaczkę Maryi i Józefa, sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, pokłon pasterzy i monarchów. Nie zabrakło również aniołów i dzieci. Stroje, świetna gra młodych aktorów oraz cudownie zaśpiewane przez chór kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Wzruszenie pojawiło się również podczas kolędy „Lulajże Jezuniu”, kiedy oprócz podkładu muzycznego można było usłyszeć grę na fletach w wykonaniu trzech uczennic z klasy 5. Nie zabrakło również pięknie śpiewających aniołków, którymi podczas występu stały się dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonując pastorałkę „Ona powiedziała tak”.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był dla wszystkich niezwykłym przeżyciem.
Następnie głos zabrał Ks. Tomasz Konstanciuk, który powiedział wiele ciepłych słów na temat wystawionych jasełek, odczytał Ewangelię oraz złożył wszystkim życzenia. Wszyscy obecni również złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do świątecznie zastawionego stołu, na którym przygotowane były smaczne wigilijne potrawy: barszcz z uszkami, śledzie, ryba smażona, pierogi z kapustą i kapusta z grzybami. Rodzice zaś przygotowali smaczne racuchy.
Zgodnie z tradycją staraliśmy się spróbować wszystkich potraw. Najważniejsze jednak było to, że do naszych domów zabraliśmy świąteczne nastroje i życzenia.
Nauczycielami odpowiedzialnymi za szkolną Wigilię i jasełka byli: pani Anna Obara, pan Janusz Bączek i pani Katarzyna Kondracka, jednak bez pomocy pani dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów nie byłaby ona tak pięknym i wyjątkowym dla wszystkich przeżyciem. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym spotkaniu wigilijnym.

Foto: Magda Kusyk

CYRK PRZYJECHAŁ !!!

W czwartek 5 grudnia 2019r. w naszej szkole gościliśmy Cyrk Focus.Podczas godzinnego występu mogliśmy zobaczyć: pokaz iluzji, żonglerkę piłkami i cyrkowymi maczugami, akrobacje na mini rowerku, występ z hula-hop, zabawy z tresowanym pieskiem. Oprócz tego mieliśmy okazję pogłaskać wyczarowanego z kapelusza królika. Z zapartym tchem oglądaliśmy pokaz umiejętności fakira. Wszystkich zabawiał wesoły Klaun Maniuś. Występy wzbudziły radość i zainteresowanie dzieci, szczególnie że same mogły spróbować swoich sił w sztuczkach cyrkowych. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich był wizyta legwana zielonego, którego każdy mógł pogłaskać.biggrin
Oglądając występy cyrkowe bawiliśmy się znakomicie, a artystów nagrodziliśmy gromkimi brawami. clap


Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kondracka, Monika Rydz-Szewczyk

BĄDŹ BEZPIECZNY !!!

13 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedziły panie policjantki z KPP w Łęcznej. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzącej przerwy świątecznej oraz ferii zimowych. Policjantki przestrzegały uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw zimowych, przypomniały również obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie. Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Spotkanie miało charakter prewencyjny i z pewnością przyczyni się do poprawy wiedzy dzieci na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać. Mamy nadzieję, że dzięki pogadance uczniowie będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach.

Tekst: Marta Wawrzycka

ŚNIEŻNA PACZKA

"Śnieżna paczka”, animowana komedia o lisie i przyjaciołach, której akcja rozgrywa się w Arktyce. Mors planuje przyśpieszyć globalne ocieplenie i stopić koło podbiegunowe, w czym próbuje mu przeszkodzić grupa niedoświadczonych bohaterów, na czele której stoi lis.
Tę bajkę obejrzeli uczniowie klas I – III w ramach Mikołajkowego wyjazdu do kina w Lublinie. Komedia bardzo spodobała się dzieciom. Wszyscy miło i przyjemnie spędziliśmy czas i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Tekst: Marta Wawrzycka

NASI ARTYŚCI

Uczniowie naszej szkoły wśród laureatów Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego na ozdobę choinkową „Inspiracje trendami eko i naturą”.
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, licznie wzięli udział w konkursie na ozdobę choinkową organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie. Zgłoszonych zostało około 30 prac z naszej szkoły, natomiast komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych spośród 113 autorów prac. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:
• w kategorii przedszkolaki:
- Marcin Tylec z „zerówki”– otrzymał wyróżnienie,
• w kategorii klas I-IV:
- Seweryn Tarkowski z kl. III zdobył II miejsce,
- Paweł Siemiński z kl. II – otrzymał wyróżnienie,
• w kategorii klas V-VIII:
- Maja Kondracka z kl. V – zdobyła II miejsce,
- Maryla Kowalewska z kl. V – otrzymała wyróżnienie.
Pozostali uczniowie za udział w konkursie otrzymali dyplomy wraz ze słodką niespodzianką.
Gratulujemy wszystkim laureatom. Cieszymy się, że tak licznie nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w tym konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych.

Przygotowała: Katarzyna Kondracka

DZIELIMY SIĘ RADOŚCIĄ, A ONA WRÓCI DO NAS...

Od kilku lat współpracujemy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Podgłębokiem. Jego wychowanki pod czujnym okiem pani Moniki Stamirowskiej zorganizowały u nas warsztaty plastyczne - bożonarodzeniowe. Wzięły w nich udział uczniowie klas I-III. Wiktoria, Kinga, Aniela, Paulina, Wiktoria, Monika, Ewelina i pani Monika wykazały się niesamowitą kreatywnością i wielkim zaangażowaniem. Wszystkie potrzebne materiały zostały nam zapewnione. Poziom trudności prac był stosowny do wieku uczniów. Dzieci były bardzo zaangażowane i szczęśliwe, a przy tym poczuły się kreatorami swojej twórczości. Powstały różnorodne prace: stroiki ekologiczne, kartki świąteczne, w których uczniowie pisali życzenia. Zastosowano różnorodne materiały i techniki plastyczne. To spotkanie było bardzo pouczające i wartościowe dla obu stron.
Dziękujemy Panu dyrektorowi Dariuszowi Szafrankowi, pani Monice Stamirowskiej, wszystkim zaangażowanym wychowankom za efektywną i efektowną współpracę. To były miło i twórczo spędzone chwile wśród sympatycznych, utalentowanych osób.

Wychowawcy, nauczyciele klas I-III:
p. Iwona Szuplewska, p. Marta Wawrzycka, p. Katarzyna Kondracka, p. Emilia Kostrobało.


Tekst i Foto: Iwona Szuplewska

BOŻE NARODZENIE TUŻ TUŻ...

W ramach realizacji Programu- „ Edukacja Regionalna – Łęczna i okolice” przez klasy I-III ponownie zaprosiliśmy chętnych rodziców na warsztaty bożonarodzeniowe. Mamy zaproponowały pieczenie pierniczków, a uczniowie wykorzystując różne foremki tworzyli świąteczne kształty. Następnie w szkolnych piekarnikach zostały one upieczone. Pracy było, ach było….Mamy pokonywały kilometry szkolnych schodów: klasa – kuchnia i znów od nowa… Ale to nie wszystko, uczniowie zamienili się w kreatywnych cukierników. W skupieniu, słuchając kolęd, ozdabiali upieczone pierniki prawdziwym lukrem, kolorowymi posypkami, tworząc różne, fantastyczne wzorki. Po zakończeniu twórczej pracy przekazali po pierniczku Szkolnemu Klubowi Wolontariatu na bożonarodzeniową akcję.
Dziękujemy rodzicom:
z kl. I – p. Joannie Zając, p. Anecie Roślik, p. Elwirze Siudzińskiej;
z kl. II – p. Joannie Siemińskiej, p. Jolancie Pikul, p. Marioli Manaj;
p. Monice Fila-Gajowiak, p. Agnieszce Kondrackiej;
z kl. III – p. Grażynie Mazur, p. Olenie Roczon, p. Angelice Szurek

za radość dzieci, do której się przyczyniły, za rozbudzenie u uczniów twórczej ekspresji, za wspólne kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, za uczenie empatii w stosunku do osób starszych, samotnych, potrzebujących wsparcia.
Dziękujemy za współpracę! – wychowawcy, nauczyciele klas I-III

Tekst-Iwona Szuplewska.
Foto – Iwona Szuplewska, Katarzyna Kondracka, Emilia Kostrobało.

"AKTYWNE PRZERWY" NA ŚWIĄTECZNIE

Zgodnie z tradycją w polskich domach na Święta Bożego Narodzenia przygotowuje się mieszkanie, dom do ważnej uroczystości rodzinnej. Nasza szkoła też kultywuje te tradycje, jesteśmy przecież szkolną rodziną. W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej – „Aktywne Przerwy” chętni uczniowie naszej szkoły wykonywali papierowe gwiazdy, kolorowali choinkę przy dźwiękach kolęd (oczywiście na przerwach). Wszystkie te prace posłużą jako scenografia na ważną uroczystość szkolną, czyli Wigilię. Miło jest poczuć atmosferę zbliżających się świąt, a w dodatku na przerwach zrobiło się ciszej, dzieci pracowały nad „produkcją gwiazd” w zorganizowany sposób. Jedni składali papier, inni wycinali, a jeszcze inni towarzyszyli. Niektórzy obsługiwali magnetofon. Najważniejsze, że był efekt, a przerwy były po prostu inne. Zachęcamy Was Drodzy Uczniowie do dalszej współpracy na przerwach.
Koordynatorzy: Anna Obara, Marta Wawrzycka, Katarzyna Kondracka, Iwona Szuplewska.

Tekst: Iwona Szuplewska

MIKOŁAJKOWY WYJAZD

Z okazji mikołajek przedszkolaki i zerówka pojechały na Uniwersytet Przyrodniczy do Lublina, gdzie wzięły udział w spektaklu pt. „Tajemnica Bańki Szczęścia”. Cóż to było za widowisko! Pełne Olbrzymich Baniek Mydlanych oraz niesamowitej dawki humoru i dobrej energii. Interaktywne show w którym mogliśmy uczestniczyć zabrało nas w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów! A na koniec spotkaliśmy jeszcze Mikołaja i Śnieżynkę z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.


Tekst i foto: Monika Rydz- Szewczyk, Anna Kudelska

Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?