Nawigacja
Aktualności
  Strona Główna
  Aktualności
  Kontakt
  Linki
  Przetargi
  Ogłoszenia
  Dziękujemy!!!!

Nasza Szkoła
  Szkoła
  Historia szkoły
  Patron
  Misja szkoły
  Dokumenty

Szkolna Społeczność
  Rodzice

Nasza Praca
  Prace nauczycieli
  Projekty i działania
  Konkursy
  Osiągnięcia
  Certyfikaty
  Galeria
  Archiwum

Stowarzyszenie
  Stowarzyszenie ŁAŃCUCHÓW

Fundusze Europejskie

MARZYCIELSKA POCZTA
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W piątek 22 marca 2019 r. rozpoczęły się nasze rekolekcje wielkopostne w kościele św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie. Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży naszej szkoły prowadził ks. Marcin Rola, wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Uczniowie brali udział min. w dramie o postawie człowieka wobec rzeczywistości grzechu. Doświadczali jak można skutecznie walczyć ze złem poprzez konkretne postanowienie oraz systematyczne przystępowanie do sakramentu pokuty i pojednania. Wydarzenie przebiegało w atmosferze radości i wspólnego śpiewania pieśni. Z drugiej strony wzbudziło refleksję nad ludzką słabością, upadkiem i koniecznością szukania pomocy u Chrystusa, który pokonał grzech, śmierć i szatana – Zmartwychwstał.

Tekst i foto: Janusz Bączek

ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

MY DLA AUTYZMU

ARCHIPELAG SKARBÓW

Jak uniknąć uzależnień? Jak radzić sobie z gniewem i presją rówieśników? Czym jest prawdziwa miłość i gdzie szukać autorytetów? O tym uczy młodzież „Archipelag Skarbów” – nietypowy i nowatorski program profilaktyczny.

W lutym 2019 r. 13 ósmoklasistów naszej szkoły wzięło udział w tym programie.

Archipelag Skarbów jest prowadzony przez 3-4 osobową ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów. Przez dwa dni podczas czterogodzinnych warsztatów młodzież zamienia się w poszukiwaczy skarbów: jest nimi głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. [...]

Archipelag Skarbów pokazuje młodzieży, że najważniejsi przewodnicy i autorytety, od których mogą się wiele nauczyć w życiu są wokół nich. Są to rodzice, dziadkowie, wychowawcy, trenerzy.

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Tekst: Iwona Szuplewska

W POSZUKIWANIU DRÓG DO PRZYSZŁOŚCI

Ósmoklasiści dokonują pierwszego ważnego wyboru w ich życiu. Wybierają szkołę, w której będą od września br. kontynuować naukę. Dla wielu może to być decyzja na całe życie – oznaczać bowiem będzie jaki zawód będą wykonywać, zadecydują - kim będą. W podjęciu tej decyzji mogła im pomóc wizyta w Zespole Szkole nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie.
29 marca 2019 roku odbył się tam Dzień Zawodowca. Impreza zorganizowana została w ramach projektu „Ciekawsza nauka w Bolivarze - łatwiejszy start zawodowy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
Celem przedsięwzięcia było propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów szkół z terenu Powiatu Łęczyńskiego i Gminy Milejów. W imprezie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Obary. Dużą atrakcją były zaaranżowane stoiska na których młodzież nie tylko podziwiała prace uczestniczek kursu Carvingu ale także mogła spróbować ciastek i potraw przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie. Fryzjerki zaprezentowały najnowsze fryzury. U elektryków można było spróbować swoich sił przy obwodach elektrycznych a informatycy pokazali jak się składa komputer. Z pracą kasy fiskalnej zapoznały uczestników uczennice technikum ekonomicznego i handlowego.
Była to też okazja do zapoznania się z profesjonalnym wyposażeniem szkolnych pracowni, ofertą firm współpracujących ze szkołą i potencjalnymi pracodawcami.

WRESZCIE WIOSNA W ŁAŃCUCHOWIE

Gdy wiosną słoneczko świeci cieszą się Łańcuchowskie dzieci. I na sali gimnastycznej w kolorowych skarpetkach brykają, Bo je z okazji dnia Zespołu Downa wkładają.

Z okazji rozpoczynającej się kalendarzowej wiosny Samorząd uczniowski naszej szkoły sprawił uczniom miłą niespodziankę. Zorganizowano pokaz mody ekologicznej, mecz piłki siatkowej między nauczycielami i klasą VIII, oraz sztafetę dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Można byłoby się rozpisywać jak wspaniale się bawiliśmy, ale najlepiej odda to galeria do której obejrzenia serdecznie zapraszamy. Życzymy dużo wiosennego śmiechu yes.

Tekst i foto: Magda Kusyk

DODATKOWA MATEMATYKA W FERIE

W tegoroczne ferie z inicjatywy i na prośbę uczniów klasy VIII już drugi rok z rzędu odbywały się zajęcia dodatkowe z matematyki. Podczas tegorocznej edycji robiliśmy powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. Spotykaliśmy się przez 2 dni przez 3 godziny zegarowe. W warsztatach uczestniczyła z pełnym zaangażowaniem ponad połowa klasy VIII. Inicjatywa chyba się przyjęła, więc nie wykluczone, że za rok także zajęcia się odbędą.
Uczniowie żartują sobie, że sami chętnie za rok, już jako absolwenci podczas zajęć nas odwiedzą.

Tekst: Magda Kusyk

PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI

W roku szkolnym 2018/2019 rusza nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej„Bieg po zdrowie”, skierowany do dzieci z IV klas szkół podstawowych, a więc w wieku 9-10 lat. Program powstał w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. I edycja programu obejmie do 20% szkół podstawowych w Polsce.
Głównym celem programu jest opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Istotnym celem realizowanej edukacji prozdrowotnej jest zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Koordynatorem projektu jest nauczyciel Janusz Bączek.

Więcej o programie możesz się dowiedzieć po kliknięciu CZYTAJ WIĘCEJ poniżej notatki.

Tekst: Janusz Bączek

DZIEŃ MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE

„Matematyka Dzika”

To największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce narodziło się 12 marca 2014 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny e-math.pl)!
Jak piszą autorzy pomysłu:
„Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność,a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.
Dzień Matematyki stworzyliśmy po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki...”
W naszej szkole dzień ten faktycznie przyniósł przyjemność uczniom. Klasy IV-VI i VII-VIII rozwiązywały zadania matematyczne w swojej kategorii wiekowej, i w grupach międzyklasowych, tak aby rywalizacja przebiegała na zasadach fair play.
Okrzyki radości po poprawnym rozwiązaniu zadania na pewno było słychać nawet poza naszą szkołą  Za rok na pewno powtórzymy inicjatywę, bo bardzo się z nią polubiliśmy.

Tekst i foto: Magda Kusyk

DZIEŃ KOBIET 2019

Dzień kobiet! Dzień kobiet!

Niech każdy się dowie,

że dzisiaj święto dziewczynek!

Uśmiechy są dla nich,

zabawa i taniec.

Piosenka z radia popłynie.”

Obchody w naszej szkole zorganizowała męska część Samorządu Szkolnego. Chłopcy bardzo się przyjęli rolą i w ramach obchodów pomyśleli, że zorganizują wybory Miss Naszej Szkoły. W bitwie o ten zaszczytny tytuł, drogą eliminacji klasowych, stanęły:

Julia zając – klasa VIII;
Emilia Kulczycka- klasa VII:
Weronika Stamirowska- klasa VI;
Natalia Manaj – klasa V;
Karolina Barszczyk- klasa IV

Odbyły się następujące konkurencje: -autoprezentacja, -pokaz talentów, -rozpoznawanie przedmiotów z męskiego świata, -i turniej wiedzy o sporcie Dziewczyny, trzeba im to przyznać, były bardzo dzielne i pomimo, że łatwo nie było, dawały radę  Zwyciężczyniami, bo było ich aż dwie, zostały nasze najstarsze dziewczyny: Emilka i Julia. Serdecznie gratulujemy!
Ciekawe która z dziewcząt przejmie tytuł za rok…

Tekst i foto: Magda Kusyk

Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
   Licznik Odwiedzin
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?