„Nasza szkoła w liczbach” –  udział w ogólnopolskim projekcie (Nie)zwykła matematyka.

„Nasza szkoła w liczbach” –  udział w ogólnopolskim projekcie (Nie)zwykła matematyka.

Klasa ósma zakończyła pracę nad klasowym projektem statystycznym. Światowy Dzień Statystyki obchodziliśmy 20. października i właśnie wtedy klasa ósma rozpoczęła realizację zadania „Nasza szkoła w liczbach” –  z ogólnopolskiego projektu (Nie)zwykła matematyka. Uczniowie bardzo starannie przemyśleli strategię, zaplanowali działania, rozdzielili się na drużyny i doprowadzili projekt do końca. Pierwsza drużyna miała za zadanie zliczyć ustalone elementy w szkole, uczniowie sami zdecydowali co zostanie policzone i porównane do siebie. Policzyli więc między innymi uczniów i pracowników szkoły z podziałem na płeć, sale, okna, tablice z podziałem na ich rodzaje, kwiaty doniczkowe, godła, ławki, biurka, krzesła obrotowe oraz te tradycyjne, komputery, klawiatury, myszki, talerze i sztućce na stołówce,  lampy oświetleniowe a nawet ich włączniki i wiele, wiele innych. Taką bazę danych przekazali drugiej drużynie, która dokonała selekcji informacji, przygotowała zestawienia, przeliczyła zebrane ilości na procenty i przygotowała wykresy. Zadaniem trzeciej drużyny było zebranie wszystkich elementów w prezentacje, oraz przedstawienie wyników analizy statystycznej. Ósmoklasiści z pełnym zaangażowaniem podjęli się tego zadania i sumiennie się z niego wywiązali. Podczas omawiania i podsumowania ich pracy zostali „słodko” nagrodzeni tortem niespodzianką.

Tekst i zdjęcia: Pani Anna Nazarewicz

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content