Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia 2023 roku obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. Jest to doroczne święto zainicjowane przez UNESCO w 1995 roku. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji książek, czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Okazujemy wtedy wdzięczność ulubionym książkom i ich autorom.
Czytanie to przyjemność i inwestycja w nasz rozwój. Za każdym utworem i książką kryją się godziny ciężkiej pracy, pasja i zaangażowanie. Twórców i ich dzieła chronią prawa autorskie, zapewniając im zasłużone uznanie i wynagrodzenie za ich pracę. Pamiętajmy, aby korzystać z nich legalnie.
W naszej szkole uczniowie klas II, III, IV, V i VI włączyli się w obchody tego święta. Zapoznali się z nim i jego historią. Podczas spotkania opowiadali o swoich ulubionych książkach oraz o korzyściach płynących z czytania. Pojawiły się nawet literackie „polecajki”. Nie mogło zabraknąć oczywiście głośnego czytania wybranych fragmentów książek.
Dodatkowo rozmawialiśmy także o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, który był obchodzony 2 kwietnia.
Zajęcia zostały zorganizowane przez panie Sylwię Tabaczewską – Roczon, Magdalenę Falkiewicz we współpracy z panią Jolantą Pikul z Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie, Filia w Łańcuchowie.
Tekst i zdjęcia: Sylwia Tabaczewska – Roczon, Jolanta Pikul

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content