Lekcja biblioteczna w klasie VII 馃摎

Lekcja biblioteczna w klasie VII 馃摎


Przyzwyczaili艣my si臋, 偶e je艣li potrzebujemy informacji na dany temat to wspieramy si臋 internetem. Co w sytuacji, gdy nie mamy do niego dost臋pu? Wtedy u艣wiadamiamy sobie, 偶e mo偶emy skorzysta膰 z ksi膮偶ek 馃摉 Je艣li nie mamy odpowiednich w domu, znajdziemy je w bibliotece. Przekona艂a si臋 o tym klasa VII, kt贸ra w dniu dzisiejszym wraz z wychowawczyni膮 pani膮 Katarzyn膮 Kondrack膮, wybra艂a si臋 na lekcj臋 biblioteczn膮 do 艂a艅cuchowskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Milejowie.
Pani bibliotekarka Jolanta Pikul zapozna艂a m艂odzie偶 z 鈥瀔si臋gozbiorem podr臋cznym鈥, w kt贸rym znajduj膮 si臋 ksi膮偶ki zawieraj膮ce informacje z r贸偶nych dziedzin wiedzy, wszelkiego rodzaju encyklopedie, s艂owniki, leksykony. Po zapoznaniu z ksi臋gozbiorem uczniowie mieli mo偶liwo艣膰 po膰wiczenia szarych kom贸rek, pos艂uguj膮c si臋 鈥濻艂ownikiem synonim贸w i antonim贸w鈥 oraz 鈥濻艂ownikiem frazeologicznym鈥. W trakcie 膰wiczenia okaza艂o si臋, 偶e wcale nie tak 艂atwo jest poda膰 synonim do wybranego s艂owa. Trening sprawi艂, 偶e si贸dmoklasistom wychodzi艂o to coraz lepiej.
Serdecznie dzi臋kujemy 鈽猴笍 Tekst: Katarzyna Kondracka i Jolanta Pikul

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content