Goście z Ukrainy w naszej szkole – mistrzowie SUMO

Goście z Ukrainy w naszej szkole – mistrzowie SUMO

29 kwietnia nasza szkoła na zajęciach wychowania fizycznego w klasach IV- VIII miała zaszczyt gościć fantastycznych sportowców z Ukrainy – zawodników SUMO:

SEMYKRAS Sviatoslav – Mistrz Europy i Świata seniorów

KARACHENKO Demid – Mistrz Europy seniorów

DAIAURI Vazha – wielokrotny medalista Mistrzostw Świata juniorów i seniorów

VERESIUK Oleksandr – Multimedalista Mistrzostw Świata seniorów

Trener SUMO Pan Aleksander Sztanuchin próbował uświadomić nam, jak ciężki jest to sport, ale dostarczający wiele adrenaliny i chęci do rywalizacji. Dzięki niemu mogliśmy się też dowiedzieć, ile wysiłku kosztują takie treningi.

Było to dla naszych uczniów niesamowite przeżycie. Uczniowie mieli przyjemność rozegrać też towarzyskie mecze „piłki nożnej”. Świetnej zabawie towarzyszyła odrobina rywalizacji, która pozwoliła spożytkować nadmiar energii i miło spędzić nietypową lekcję wychowania fizycznego.

Za przybycie do naszej szkoły i wspaniałą lekcję wychowania fizycznego bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.

Zdjęcia: Pani Anna Obara

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content