Gminny Dzień Godności pod hasłem „Poznajmy się nawzajem”.

Gminny Dzień Godności pod hasłem „Poznajmy się nawzajem”.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Gminny Dzień Godności pod hasłem „Poznajmy się nawzajem”. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Milejów. Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na problemy i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością, ponadto celebrowanie wartości każdego człowieka, budowanie świadomości społecznej i wspólna radość.
To też wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu szkolnym, rodzinnym oraz społecznym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości. Wszystkim dzieciom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im wiara w przychylność losu i ludzką życzliwość, a otwartość otoczenia była dla nich wsparciem w odkrywaniu i rozwijaniu swoich pasji i talentów.
W uroczystości wzięły udział placówki oświatowe z terenu Gminy Milejów: Przedszkole Samorządowe w Milejowie, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Milejowie, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Białce, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łysołajach, Szkoła Podstawowa im. Natalii Nekraszowej w Jaszczowie.
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Zofia Tchurzewska- Sekretarz Gminy Milejów, Mariola Dziurka– Przewodnicząca Zarządu Forum Kobiet Gminy Milejów, Joanna Kozak – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Milejowie, Karol Legieć – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łysołajach. Reprezentanci poszczególnych szkół przedstawili swoje talenty. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe tańce, wysłuchać piosenek i wierszy, a także obejrzeć krótkie inscenizacje i skecze. Każda placówka przygotowała również pracę plastyczną.
Na zakończenie czekała na dzieci niespodzianka w postaci zabawy z animatorem panią Agnieszką Kowalską – ANIMOWANKI.
Dziękujemy Gminie Milejów oraz Forum Kobiet Gminy Milejów za ufundowanie upominków dla uczestników Gminnego Dnia Godności.
Dziękujemy pani Agnieszce Kowalskiej za przygotowanie animacji dla dzieci.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w pomoc przy organizacji i fotorelacji wydarzenia.
Była to piękna i wartościowa uroczystość, która na długo pozostanie w naszej pamięci.Tekst: Katarzyna Kondracka

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content