Gminne obchody 233.Rocznicy Konstytucji 3 Maja

Gminne obchody 233.Rocznicy Konstytucji 3 Maja

3 maja 2024 r. uczestniczyliśmy w gminnych obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość odbyła się na kopcu powstańczym w Klarowie. Brali w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, organizacji oraz poczty sztandarowe z terenu gminy Milejów. Podczas mszy świętej oraz w apelu poległych uczczono pamięć polskich patriotów, przypomniano wydarzenia z naszej historii. Ksiądz wikary Adam Blicharz podkreślił, jak ważna jest tożsamość narodowa oraz opieka Matki Bożej Królowej Polski. Naszą szkołę w obchodach reprezentowali: pani dyrektor Jolanta Wójcik oraz poczet sztandarowy w składzie: Zuzanna Bartosiewicz, Magdalena Szurek i Filip Czuchryta, pod opieką pani Magdaleny Falkiewicz. Zdjęcia: Stanisław Sochacki

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content