Dzień Ochrony Praw Dziecka

Dzień Ochrony Praw Dziecka

Dzień Ochrony Praw Dziecka w swoim założeniu ma przypominać o przywilejach najmłodszych i konieczności zapewnienia im bezpiecznego i spokojnego rozwoju.

W zależności od kraju obchodzony jest 20 listopada lub 10 grudnia. Ta druga data związana jest z faktem, iż 10 grudnia obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Dziecko to także człowiek, jednak w odróżnieniu od dorosłych znacznie bardziej słaby i bezbronny. Faktem jest natomiast, iż prawa dzieci mimo rozwoju cywilizacyjnego wciąż są naruszane w różnych zakątkach świata, także w państwach rozwiniętych. Z tego też względu ciągle należy przypominać o podstawowych prawach dzieci.

W naszej szkole z tej okazji przygotowana została gazetka informacyjna. Ponadto uczniowie rozwiązywali na komputerach lub telefonach quizy sprawdzające wiedzę na temat praw dziecka. Trzeba przyznać, że poradzili sobie z nimi naprawdę dobrze. Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kondracka

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content