Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W piątek, 29 kwietnia nasza szkoła brała udział w Dniu Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.

W tym dniu nasi nauczyciele dołożyli wszelkich starań, aby pokazać jak nowe technologie oraz różnorodne pomoce dydaktyczne mogą wzbogacić zajęcia szkolne. W akcję zaangażowali się m.in. nauczyciele:  j. polskiego, historii, edukacji wczesnoszkolnej, WOSu, fizyki, matematyki, informatyki i doradztwa zawodowego.

W ramach inicjatywy DNTE zajęcia zostały urozmaicone o prezentacje multimedialne, escape roomy, gry, zabawy, projekcje filmów, quizy i warsztaty.

Ważnym zadaniem współczesnej edukacji jest również zapewnienie dzieciom m.in. odpowiedniego przygotowania do bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Uczniowie najstarszych klas w ramach zajęć z informatyki zaprojektowali plakaty z zasadami bezpiecznego użytkowania Internetu aby zwrócić uwagę kolegom i koleżankom na potrzebę ochrony danych osobowych i prywatności podczas korzystania z różnorodnych urządzeń podłączonych do sieci.

Tekst: Pani Anna Nazarewicz

rbt
rbt
rbt
rbt
EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content