DZIEŃ BABCI I DZIADKA

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta…”

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni. Jednak pod koniec miesiąca każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież świętujemy Dni Babć i Dziadków. To czas pełen uśmiechów, wzruszeń i radości oraz serdecznych słów wdzięczności.

W naszej szkole dnia 24 stycznia odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Pani Dyrektor Jolanta Wójcik przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie poszczególnych klas przedstawili program artystyczny, w którym przeplatały się wiersze, piosenki, a także scenki z życia rodziny. Wnuczęta mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za cierpliwość, mądrość, trud włożony w opiekę i wychowanie. Młodzi artyści z przejęciem odgrywali swoje role, wywołując u naszych gości moc wzruszeń, czego dowodem były gromkie brawa od babć i dziadków oraz gdzieniegdzie ocierane ukradkiem chusteczką łzy. Z ust dzieci wybrzmiały piękne życzenia oraz uroczyste „Sto lat”. Następnie wnuczęta obdarowały naszych seniorów ręcznie wykonanymi upominkami.

Rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci smacznych ciast, za który serdecznie dziękujemy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Była możliwość zrobienia sobie wspólnego, rodzinnego zdjęcia w fotobudce. Dziadkowie mogli również podziwiać galerię prac plastycznych przedstawiających babcie i dziadków, które dzieci wykonały na zajęciach w świetlicy szkolnej.

Dziękujemy rodzicom oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w pomoc przy organizacji i fotorelacji wydarzenia. Mamy nadzieję, że uroczystość ta zapisze się wśród tych najpiękniejszych.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content